Okruh v Motegi nemá Lukáš Pešek rád, přesto chce první desítku

Český jezdec během přestávky nabíral síly na ledovci v Rakousku.
Lukáš Pešek bral ve smolném závodě v Kataru tři body a tento víkend ho čeká v rámci GP Japonska další neoblíbená trať. Cílem je znovu umístění v první desítce. Na druhý závod sezóny se připravoval na ledovci v Rakousku se Šárkou Záhrobskou, na programu bylo lyžování a pochod na sněžnicích.

"Motegi, stejně jako Losail, nepatří mezi mé oblíbené tratě, ale alespoň to budu mít za sebou. V Kataru jsme měli technické problémy a věřím, že v Japonsku už nás to nepotká. Na ledovci jsem si kvalitně a netradičně zatrénoval, ale také jsem dobře relaxoval. Vyzkoušel jsem si i sněžnice a to bylo zase něco úplně jiného a určitě velmi dobrý a náročný trénink," řekl Lukáš Pešek.

"Po tomto pobytu se cítím v dobré psychické pohodě a jsem nabitý energií a i proto věřím, že by se mi v Motegi mohlo konečně dařit. Uvidíme, co s námi zase provede počasí, protože by mělo být hlavně v sobotu dost zima a dešti se zřejmě také nevyhneme. Pokud bych se zde dostal do top 10, budu velmi spokojený."

Majitel týmu Daniel Epp doufá, že si Lukáš vybral smůlu již v Kataru a potvrdil, že cílem je umístění v první desítce: "Okruh je zde náročný, a pokud bude proměnlivé počasí, nebude při současném modelu tréninku a kvalifikace moc času na nastavení motocyklu. Věřím ale, že se nám to podaří a v závodu pronikneme do první desítky, a to jak při suchých, tak i v mokrých podmínkách."
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz