Okruh v Mugellu vyžaduje značné zkušenosti, říká Aoyama

V Itálii je cílem týmu Interwetten Honda MotoGP najít pokud možno už v prvním tréninku správné nastavení pro jejich RC212V a do závodu odstartovat tak, aby dokázali bojovat o přední příčky.

Úřadující světový šampion čtvrtlitrové kubatury má většinou problémy v přípravě na Velkou cenu,  což znamená nevýhodnou pozici na startu a i když pak v samotném závodu podá dobrý výkon, nestačí to na umístění v přední linii. To mají v plánu změnit už od závodu v Mugellu, ale jezdit v kopcích Toskánska nebude nijak jednoduché.

„Mugello patří mezi ty těžší dráhy. Musíte disponovat velkou dávkou zkušeností, aby jste tuto dráhu zvládli. Ani pro mě není Mugello nijak jednoduché a to už tam jezdím hezkých pár let,“ řekl před závodem v Itálii japonský jezdec Hiroshi Aoyama. „Tentokrát chci být mnohem silnější už v trénincích a pokračovat v zlepšení, jako tomu bylo v Le Mans.“

„Rozhodně věřím, že máme potenciál na to, abychom byli lepší. O víkendu dám do toho maximum a uvidíme, kde nakonec skončíme,“ řekl závěrem Hiroshi Aoyama, nováček královské kubatury u týmu Interwetten Hondy, který před čtvrtým kolem šampionátu figuruje s třinácti body na jedenáctém místě.

Šéf týmu pan Daniel M. Epp k dosavadnímu výkonu japonského závodníka uvedl: „Také v Le Mans byl Hiroshiho výkon výrazně lepší v závodu než trénincích. Záměrem a cílem pro Mugello je být vpředu už od prvního tréninku. Pokud se nám podaří okamžitě získat to správné nastavení motocyklu, jsem si jistý, že náš potenciál v závodu bude mnohem větší.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz