Okruh v Silverstonu projde před závodem MotoGP úpravami

Vznikne nová sekce Arrowhead.

Klepněte pro větší obrázekBritský Silverstone sice ztratil formuli 1, ale získal zpět MS silničních motocyklů, které se na něj vrátí v roce 2010. Při této příležitosti představili organizátoři změny, kterými okruh projde před návratem MotoGP.

Největší změnou projde trať před zatáčkou Abbey, kde bude přidána dlouhá sekce "Arrowhead", která se protáhne až na vnitřek Becketts. Tato sekce se na současnou trať napojí na National Straight. Arrowhead má nabídnout jezdcům nové příležitosti pro předjíždění. Zkrátka nepřijdou ani fanoušci, kteří kromě prostoru kolem nové sekce uvidí dění v tomto místě i z tribun v Becketts.

"Arrowhead uvnitř Becketts bude hlavní novinkou okruhu. Rychlá rovinka před ní a ostrá levá zatáčka by měly nabídnout možnosti pro předjíždění, pro diváky to bude hlavní místo zájmu," řekl výkonný ředitel okruhu Richard Phillips.

Nové sekce trati přibudou i v Chapel a Club.

Zatímco Arrowhead vznikne zejména s ohledem na fanoušky, k přesunutí tribun a bariér ve Woodcote dojde kvůli bezpečnosti jezdců. U nájezdu na cílovou rovinku vznikne nová úniková zóna. Některé další tribuny budou přiblíženy trati.

Úpravy okruhu si vyžádají investice ve výši 5 miliónů liber, uskutečněny by měly být mezi listopadem 2009 a březnem 2010. Současný profil okruhu nezanikne, trať bude použitelná v nové i staré variantě.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.