Oliveira nakonec bude muset vynechat závod v Argentině

Oliveira nakonec bude muset vynechat závod v Argentině

Miguel Oliveira se přidává na seznam jezdců, kteří budou muset z důvodu zranění vynechat závod v Argentině.

Portugalec Oliveira při svém domácím závodě upadl poté, co do něj vrazil Marc Márquez. Bezprostředně po nehodě Oliveira navštívil zdravotní středisko, kde podstoupil prohlídku. Vyšetření neodhalilo žádnou zlomeninu, nicméně jezdec si stále stěžoval na bolest kyčle. V pondělí tedy podstoupil další vyšetření na magnetické rezonanci.

„Magnetická rezonance naplánovaná na dnešek v Lisabonu potvrdila podezření, které jsme měli včera po lékařském vyšetření na okruhu,“ oznámil v pondělí Oliveira na sociálních sítích. „Bylo zjištěno poranění šlach zevních rotátorů pravé nohy, které mi brání nejen v chůzi, ale i v jízdě na motorce a naklánění se do zatáček. Jedná se o zranění, které nelze operovat. Pouze odpočinek pomůže k uzdravení. Z tohoto důvodu nebudu přítomen na GP Argentiny,“ dodal jezdec.

Oliveira je tedy už čtvrtým jezdcem MotoGP, který z důvodu zranění musí vynechat Velkou cenu Argentiny. Chybět budou i Marc Márquez, Enea Bastianini a Pol Espargaro. Márquez má zlomenou ruku, Bastianini zlomenou lopatku a Espargaro si zranil plíce, záda a čelist. Ve stoprocentní formě není ani Jorge Martin, který má po incidentu s Márquezem bolavou nohu.

Foto: RNF

Doporučujeme

Články odjinud