Oliveiru ve Valencii nahradí Lecuona

Místo Miguela Oliveiry, který před pár dny podstoupil operaci ramene, pojede ve Valencii jeho budoucí týmový kolega Iker Lecuona.
Oliveiru ve Valencii nahradí Lecuona

Miguel Oliveira před pár dny absolvoval operaci zraněného ramene. Doba jeho rekonvalescence se odhaduje zhruba na tři měsíce, takže je jasné, že do posledního letošního závodu ve Valencii nenastoupí. Tým tedy za něj musel hledat náhradu.

Náhradníkem za Oliveiru bude Iker Lecuona. Tento zatím stále ještě devatenáctiletý Španěl má na příští rok smlouvu s týmem Red Bull KTM Tech 3 v MotoGP a bude týmovým kolegou Oliveiry.

Díky této příležitosti si bude Lecuona moci vyzkoušet motocykl MotoGP už během příštího víkendu, tedy o pár dní dříve než bylo původně plánováno. Původně měl nastoupit až do posezónního testu.

Oliveira je po operaci ramene, ve Valencii nepojede

Oliveira je po operaci ramene, ve Valencii nepojede

„Jsem velmi hrdý na to, že jsem dostal příležitost zrovna při své domácí Grand Prix,“ radoval se Lecuona. „Měli bychom si tuto krásnou zkušenost vychutnat, ale především se naučit co nejvíce věcí do budoucna. Nic z toho by nebylo možné bez pomoci a povzbuzení od Hervé Poncharala, Eitana Butbula a neuvěřitelného American Racing týmu, který mi pomohl růst po jezdecké i osobnostní stránce. Rád bych také Oliveirovi, který bude příští rok mým týmovým kolegou, popřál brzké uzdravení. A já jako vždy ve Valencii udělám maximum, “ dodal Lecuona.

Místo Lecuony u týmu American Racing v Moto2 pojede ve Valencii sedmnáctiletý americký závodník Sean Dylan Kelly.

Zdroj: motogp.com, foto: American Racing Team

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


25. října | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
25. října | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
25. října | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz
23. října | I tentokrát proběhlo čištění rychle, takže už se zase jezdí.