Oliveiru ve Valencii nahradí Lecuona

Místo Miguela Oliveiry, který před pár dny podstoupil operaci ramene, pojede ve Valencii jeho budoucí týmový kolega Iker Lecuona.
Oliveiru ve Valencii nahradí Lecuona

Miguel Oliveira před pár dny absolvoval operaci zraněného ramene. Doba jeho rekonvalescence se odhaduje zhruba na tři měsíce, takže je jasné, že do posledního letošního závodu ve Valencii nenastoupí. Tým tedy za něj musel hledat náhradu.

Náhradníkem za Oliveiru bude Iker Lecuona. Tento zatím stále ještě devatenáctiletý Španěl má na příští rok smlouvu s týmem Red Bull KTM Tech 3 v MotoGP a bude týmovým kolegou Oliveiry.

Díky této příležitosti si bude Lecuona moci vyzkoušet motocykl MotoGP už během příštího víkendu, tedy o pár dní dříve než bylo původně plánováno. Původně měl nastoupit až do posezónního testu.

Oliveira je po operaci ramene, ve Valencii nepojede

Oliveira je po operaci ramene, ve Valencii nepojede

„Jsem velmi hrdý na to, že jsem dostal příležitost zrovna při své domácí Grand Prix,“ radoval se Lecuona. „Měli bychom si tuto krásnou zkušenost vychutnat, ale především se naučit co nejvíce věcí do budoucna. Nic z toho by nebylo možné bez pomoci a povzbuzení od Hervé Poncharala, Eitana Butbula a neuvěřitelného American Racing týmu, který mi pomohl růst po jezdecké i osobnostní stránce. Rád bych také Oliveirovi, který bude příští rok mým týmovým kolegou, popřál brzké uzdravení. A já jako vždy ve Valencii udělám maximum, “ dodal Lecuona.

Místo Lecuony u týmu American Racing v Moto2 pojede ve Valencii sedmnáctiletý americký závodník Sean Dylan Kelly.

Zdroj: motogp.com, foto: American Racing Team

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz