Opravdu vydřený bodík u MOTO FGR !

Proměnlivé podmínky přinesly týmu FGR bod do poháru konstrukérů. Zdali uvidíme tým i v následující sezoně si musíme ještě počkat.
Opravdu vydřený bodík u MOTO FGR !

Na poslední, sedmnáctý závod sezóny odjížděl tým s obavami, jak daleko bude doléčeno zranění našeho jezdce Josepa Rodrigueze z předchozího víkendu v Austrálii. Pepa na sobě sice nedal celý víkend nějaké zranění znát, ale jeho bolestivé grimasy po dojetí každého tréninku se nedali přehlédnout. Po vlažnějším pátečním dni přišlo výrazné zlepšení v sobotním dopoledním volném tréninku, který Pepa zakončil na 21. místě.

Kvalifikace ovšem nevyšla vůbec. Josep nebyl schopen zachytit tempo soupeřů a na startu mu patřila až 30. pozice. Na našem jezdci se projevila velká nervozita z domácího závodu, až moc chtěl napravit minulý závod. Ani výsledek nedělního warm upu nevěstil nic dobrého. Závod se jel na mokré trati, což bylo vzhledem k nepovedené kvalifikaci pro náš tým plus.

Start Josep zvládl, předjel celou řadu před ním, ale ta mu to na brzdy v první zatáčce vrátila. Celý závod předváděl perfektní výkon, postupně dotahoval jezdce před sebou. I díky několika pádům soupeřů se probojoval až do čtyřčlenné skupinky bojující o poslední bodované místo. V nervovém finiši závěr zvládl a o několik setin udržel 15. pozici před cennými skalpy, jako jsou Rins nebo Fenati. V našem týmu tak vládla ohromná spokojenost a vrátila se opět radost ze závodění, kterou jsme od poloviny sezóny hledali. Potvrzením tohoto umístění byl i patnáctý nejlepší čas během tohoto nedělního závodu. Škoda jen, že nevyšla kvalifikace, protože zajížděné časy byly opravdu rychlé a v silách našeho jezdce bylo držet krok s první desítkou. Nicméně po několika nepovedených závodech je toto umístění velmi cenné a bodík má pro nás cenu zlata !

Celkově se značka FGR umístila v poháru konstruktérů na velmi slušném 7. místě z 11 značek. Jasper Iwema obsadil v celkovém hodnocení ze 13. závodů 26. místo, Josep Rodriguez je klasifikován ze čtyř závodů na místě 36. díky tomuto poslednímu závodu. Ze sedmnácti závodů jsme dokázali jet v šesti z nich na bodech, nakonec se podařilo bodovat ve dvou případech. V kýžené první dvacítce po projetí šachovnicového praporku byl náš tým MOTO FGR pětkrát, sedm závodů však cíl díky pádům a zranění nedokončil.

Děkujeme všem partnerům, fandům a každému, kdo se jakýmkoliv způsobem zasloužil o to, že jsme mohli tuto náročnou sezónu obstojně absolvovat.

15:25 | Jezdci Aprilie dnes slavili. Viňales se poprvé od svého přestupu k Aprilii dostal na podium a Espargaro navzdory kolizi s Quartararem dojel čtvrtý. odkaz
15:24 | Quartararo se byl po závodě omluvit Espargarovi... odkaz
15:21 | Bagnaia slaví vítězství a Bezzecchi se dnes poprvé v kategorii MotoGP podíval na podium. odkaz
15:19 | Dnešní podium v Assenu: odkaz
14:34 | Fabio Quartararo dnes neměl dobrý den. V závodě upadl hned dvakrát. Po druhé nehodě už musel definitivně odstoupit. odkaz