Osmihodinovky v Sepangu se zúčastnili i jezdci MotoGP, vyhrál tým YART

Ve startovní listině letošního ročníku osmihodinovky v Sepangu se objevila i jména jezdců známých z MotoGP. Závod vyhrál tým YART, jehož členem byl mimo jiné i Karel Hanika.

Na start osmihodinovky v Sepangu se postavilo i několik jezdců, kteří jsou známí z prostředí MS silničních motocyklů. Do závodu nastoupil například Franco Morbidelli, jezdec týmu Petronas Yamaha SRT v MotoGP. Dále startoval i Hafizh Syahrin, který letos jezdil v MotoGP u týmu Tech 3. Ze současných jezdců dostal nabídku k účasti i Fabio Quartararo, ale ten ji nakonec odmítl, protože nechtěl zbytečně riskovat případné zranění, které by mohlo ovlivnit jeho přípravu na příští rok. Na německých stránkách speedweek.com se objevila spekulace, že Quartararo za účast žádal 200 000 eur, proto tedy tým povolal van der Marka. Quartararo ovšem tuto zprávu popřel.

Letošní osmihodinovka byla hodně ovlivněna počasím. Na okruhu vydatně pršelo, takže závod musel být odložen. Startovat se původně mělo ve 13:00 tamního času. Poprvé na dráhu se ovšem jezdci dostali až v 15:00. Startovalo se za safety carem, ale kvůli velkému množství vody na dráze nebylo prakticky nic vidět, takže byl po devíti kolech závod přerušen.

Až v 18:00 se konečně podařilo závod rozjet. Z prvního místa startoval domácí tým (Yamaha Sepang), za nějž jeli Franco Morbidelli, Hafizh Syahrin a Michael van der Mark. Van der Mark se po startu ujal vedení a za něj se zařadil Mike di Meglio (bývalý šampion třídy 125 ccm). O něco později pak di Meglio chyboval, skončil na zemi a předním kolem smetl i před sebou jedoucího van der Marka. Di Meglio se po pádu dokázal velmi rychle vrátit a vzhledem k tomu, že van der Mark musel do boxů na opravu, ujal se di Meglio vedení.

Morbidelli si koncem roku zkusí osmihodinovku v Sepangu

Morbidelli si koncem roku zkusí osmihodinovku v Sepangu

Po první hodině vedl tým F.C.C. TSR Honda France (s di Megliem). Tři vteřiny na něj na druhém místě ztrácel tým YART. Zhruba hodinu před koncem pak di Meglio upadl a musel s motocyklem na opravu do boxů. Tým YART se posunul na první místo.

Z původně plánovaných osmi hodin se nakonec kvůli špatnému počasí jelo jen 5 hodin a 50 minut, z čehož čistého času se závodilo pouze necelé tři hodiny. Pro výhru si dojel tým YART, jehož členy byli Niccolo Canepa, Broc Parkes a Karel Hanika.

Hanika měl původně startovat v jiném týmu, ale nakonec u týmu YART nahradil zraněného jezdce. Přímo v závodě ovšem nakonec Hanika vůbec nejel. Celou dobu zkráceného závodu totiž v sedle motocyklu seděl Niccolo Canepa (bývalý jezdec MotoGP), který tak vlastně sám týmu dojel pro výhru. Hanika a Parkes vše pouze sledovali z boxů.

Tým, v němž startovali letošní jezdci MotoGP (Syahrin a Morbidelli) nakonec dorazil do cíle jako sedmý.

Kompletní výsledky závodu jsou k dispozici na fimewc.com

Zdroj: fimewc.com, foto: Facebook týmu YART

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře