Pád zastavil naděje Toniho Elíase na dobrý výsledek

Tým Fausta Gresiniho vkládá naděje do dnešního testu.
Klepněte pro větší obrázekVelká cena Katalánska na okruhu v Montmelo se měla stát místem, kde se vše obrátí pro Toni Elíase k lepšímu a tomu také vše nasvědčovalo, když si tento španělský jezdec ve službách týmu San Carlo Honda Gresini dojel v sobotní kvalifikaci pro páté místo na startovním roštu.

Bohužel výsledek nedělního závodu je jen dalším pokračováním těžkého období, které nyní Toni Elías prožívá. Španěl v průběhu závodu v jedné ze zatáček spadnul a naděje na obrat k lepšímu tak pro něho v tomto momentě definitivně zhasla.

„Neudělal jsem žádnou chybu, když jsem spadnul. Nejel jsem nějak rychleji a taky jsem nijak zvlášť tvrdě nebrzdil než jak jsem to dělal v předchozích kolech, motocykl prostě sklouznul a bylo to,“ řekl Toni Elías.

„Je to zklamání, ale závodění takové někdy může být. Musíme myslet pozitivně a zaměřit se na zítřejší (pondělní) test, kde doufejme můžeme udělat nějaký pokrok. Předvedli jsme, že dokážeme zajet rychlé kolo, ale potřebujeme zlepšit naši závodní rychlost a to je také cílem pro test, třebaže nemáme žádné nové díly k testování,“ řekl závěrem Elías.

Jeho týmovému kolegovi Alexi De Angelisovi se dařilo o něco lépe, v cíli byl dvanáctý a pro sebe a tým získal aspoň nějaké důležité body do průběžného hodnocení. „Umístění není samozřejmě takové jaké jsme chtěli a nemyslím si, že je to skutečný obraz mého potenciálu, který jak jsem předvedl v minulé sezoně je první šestka,“ řekl De Angelis.

„V tomto roce máme o něco více problémů a nepodařilo se nám je vyřešit tak rychle, jak bychom rádi. Jediná pozitivní věc je ta, že v zahajovacím závodu v Kataru jsem byl padesát sekund za vítězem a nyní jsme tuto ztrátu zredukovali k třiceti sekundám, takže zřejmě pracujeme správným směrem.“

„Když dokážeme zlepšit naši rychlost v zatáčkách, což je jedna z mých silných stránek jako jezdce, můžeme pak učinit další kroky kupředu a to je také cílem pro pondělní test a další závod v Assenu,“ uvedl závěrem Alex De Angelis.

Výsledky týmu a svých dvou jezdců v Barceloně shrnul do několika vět šéf týmu Fausto Gresini, když uvedl: „Snažíme se našim jezdcům pomoci, co je v našich silách, aby se zlepšili a myslím, že můžete z Tonyho pádu vidět, že také on do toho dává maximum.“

„Od Mugella jsme o něco postoupili kupředu, ale situace je stále obtížná. Alex má ještě v několika oblastech problémy a potřebujeme využít test k tomu, abychom pro něho získali co nejlepší základní nastavení. Zapomenout na tento výsledek a přistupovat k dalšímu závodu s optimismem je pro nás jediná cesta, jak se hnout z místa a pokročit kupředu,“ řekl Fausto Gresini, šéf týmu San Carlo Honda Gresini.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.
10. ledna | Andrea Migno dnes slaví 22 let.