Pasini v Jerezu nahradí zraněného Dixona

Mattia Pasini se v Jerezu objeví v roli náhradního jezdce. Pojede u týmu Angel Nieto místo zraněného Dixona.
Pasini v Jerezu nahradí zraněného Dixona

Britský jezdec Jake Dixon měl během volného tréninku v Austinu velmi nepříjemný pád, musel vynechat tamní závod a zatím ještě není stoprocentně v pořádku, takže bude muset vynechat i první evropský závod letošního roku, který se koná už tento týden v Jerezu.

Dixonovo vyšetření v Austinu sice dopadlo dobře, ale další vyšetření, která proběhla o něco později ve Velké Británii, ukázala, že bude lepší vynechat i závod v Jerezu, aby se jezdec co nejlépe a nejrychleji zotavil.

Moto2: Manzi, Bulega a Fernandez vynechají závod v Austinu

Moto2: Manzi, Bulega a Fernandez vynechají závod v Austinu

Tým Angel Nieto oznámil, že místo Dixona pojede zkušený Mattia Pasini, který letos sice nemá stálé místo v MS silničních motocyklů, ale v jednom letošním závodě už se objevil. V Austinu nahrazoval zraněného Augusta Fernandeze u týmu Pons a nevedlo se mu vůbec špatně. Závod dokončil na čtvrté pozici.

Jerez tedy bude Pasiniho letošním druhým startem, přičemž poprvé pojede s motocyklem KTM Moto2. Co se týče Asparova týmu, který nyní nese jméno Angel Nieto, tak v něm nebude Pasini poprvé. Ital totiž s tímto týmem závodil v roce 2006 ve třídě 125 ccm.

Zdroj a foto: Angel Nieto Team

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.