Pasini v Jerezu nahradí zraněného Dixona

Mattia Pasini se v Jerezu objeví v roli náhradního jezdce. Pojede u týmu Angel Nieto místo zraněného Dixona.
Pasini v Jerezu nahradí zraněného Dixona

Britský jezdec Jake Dixon měl během volného tréninku v Austinu velmi nepříjemný pád, musel vynechat tamní závod a zatím ještě není stoprocentně v pořádku, takže bude muset vynechat i první evropský závod letošního roku, který se koná už tento týden v Jerezu.

Dixonovo vyšetření v Austinu sice dopadlo dobře, ale další vyšetření, která proběhla o něco později ve Velké Británii, ukázala, že bude lepší vynechat i závod v Jerezu, aby se jezdec co nejlépe a nejrychleji zotavil.

Moto2: Manzi, Bulega a Fernandez vynechají závod v Austinu

Moto2: Manzi, Bulega a Fernandez vynechají závod v Austinu

Tým Angel Nieto oznámil, že místo Dixona pojede zkušený Mattia Pasini, který letos sice nemá stálé místo v MS silničních motocyklů, ale v jednom letošním závodě už se objevil. V Austinu nahrazoval zraněného Augusta Fernandeze u týmu Pons a nevedlo se mu vůbec špatně. Závod dokončil na čtvrté pozici.

Jerez tedy bude Pasiniho letošním druhým startem, přičemž poprvé pojede s motocyklem KTM Moto2. Co se týče Asparova týmu, který nyní nese jméno Angel Nieto, tak v něm nebude Pasini poprvé. Ital totiž s tímto týmem závodil v roce 2006 ve třídě 125 ccm.

Zdroj a foto: Angel Nieto Team

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


16:22 | Pozor na změnu nedělního programu! Závod MotoGP se pojede už ve 13:00. odkaz
16:21 | Márquezův pád ve 2. tréninku: odkaz
16:19 | Očekává se, že by zítra mohlo v Aragonu pršet, což rozhodně není dobrá zpráva pro jezdce, kteří jsou aktuálně mimo přímý postup do druhé kvalifikace.
9:46 | Celestino Vietti měl dnes ráno velký pád. Po nehodě musel do zdravotního střediska. odkaz
15. září | Kaito Toba má po dnešní nehodě zlomenou lopatku. odkaz