Pasini ve zbytku letošního roku nahradí Corsiho u týmu Tasca Racing

Simone Corsi a tým Tasca Racing ukončili spolupráci. Už v Brně místo Corsiho pojede jeho krajan Mattia Pasini a bude místo něj jezdit až do konce roku.
Pasini ve zbytku letošního roku nahradí Corsiho u týmu Tasca Racing

Tým Tasca Racing a Simone Corsi, kteří spolupracovali od začátku roku 2018, nyní oznámili, že s okamžitou platností ukončují spolupráci. Corsi letos dokázal bodovat pouze dvakrát – v Texasu a v Katalánsku.

Už počínaje Velkou cenou České republiky pojede místo Corsiho jeho krajan Mattia Pasini a u týmu zůstane až do konce roku. Zkušený Pasini letos zatím neměl dlouhodobé angažmá v Moto2, ale několikrát se objevil v roli náhradníka. Naposledy nahrazoval zraněného Pawiho u týmu Sepang Racing, jenže pak si Pasini zlomil klíční kost a do role náhradníka se tak dostal Jonas Folger.

Pasini je zraněný, Pawiho tedy nahradí Folger

Pasini je zraněný, Pawiho tedy nahradí Folger

„Jsem spokojený, že mohu odjet druhou polovinu sezóny u týmu Tasca Racing. Cílem je dokončovat následující závody v první pětce,“ prohlásil Pasini.

„Vyměnit jezdce nebylo jednoduché rozhodnutí,“ přiznal Enrico Tasca, šéf týmu. „Rád bych poděkoval Simonemu za čas, který jsme spolu prožili. Ale také jsem potěšen, že jezdec jako Mattia se k nám připojí, aby s námi dokončil sezónu,“ řekl dále Tasca.

Zdroj a foto: motogp.com

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz