Pátá řada na startu pro Karla Abrahama

Karel Abraham nedokázal v kvalifikaci zopakovat velmi dobrý osmý čas z dnešního druhého tréninku a zítra odstartuje do závodu Velké ceny Itálie z páté řady, kde mu patří dvacátá pozice.

Ve srovnání s výkonem v pátečním tréninku dnes dvacetiletý Abraham podstatně zrychlil, když dopoledne zajel čas 1´56,758 sekundy. V kvalifikaci bylo na dráze v Mugellu rušno. Jezdci, kteří zrovna nejeli své rychlé kolo se často pletli do cesty těm, kteří naopak bojovali o nejlepší pozice na roštu.

Všichni jsou ale na stejné lodi a dnes to prostě stačilo na dvacátý čas. Ten měl hodnotu 1´56,718 sekundy a Karel Abraham ho zajel ve svém posledním kole. Maximální rychlost mu naměřili ve výši 281 kilometrů v hodině a ta byla pátá nejrychlejší vůbec.

„Stále ještě nejsem se svým výkonem spokojen, i když jsem dnes zrychlil,“ komentoval svůj kvalifikační výkon Karel Abraham. „V tak vyrovnané konkurenci to ale bylo ještě stále málo. Měl jsem sice dost slušně rozjetých, ale pak pokažených kol právě jezdci, kteří jeli pomalu v optimální stopě.“

„Byla to od nich bezohlednost, ale nic s tím nenadělám. Navíc proplést se mezi jednačtyřiceti jezdci bylo i na tak dlouhém okruhu, jakým je Mugello, chvílemi obtížné. Jak to bude na krátkém Sachsenringu, to si neumím zatím představit. Jinak Mugello je hezká trať, kde se mi v poslední době dařilo, tak snad mi bude přát štěstí i tentokrát,“ řekl závěrem jezdec tmu Cardion AB Motoracing.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz