8
Fotogalerie

Pedrosa a Kallio budou pokračovat v roli testovacích jezdců KTM

Dani Pedrosa a Mika Kallio zůstanou testovacími jezdci KTM i v příštím roce.

Rakouská KTM oficiálně potvrdila, že i v příštím roce s ní budou spolupracovat Španěl Dani Pedrosa a Fin Mika Kallio. Oba budou stejně jako letos testovacími jezdci KTM. V případě, že by některý ze závodních jezdců nemohl nastoupit do závodu, nahradí jej Mika Kallio. Fin fungoval jako náhradní jezdec KTM i v minulosti. Naposledy nahrazoval Lecuonu, který se nakazil koronavirem a nemohl odjet závěr sezóny.

Mika Kallio je s KTM spojen už od jejích začátků v MotoGP. Ve Valencii roku 2016 se Kallio poprvé objevil na KTM v závodě. Později absolvoval několik startů na divokou kartu nebo jako náhradní jezdec. Dani Pedrosa do konce roku 2018 závodil v MotoGP s týmem Repsol Honda. Po oznámení svého odchodu z role závodního jezdce se pak Pedrosa rovnou přesunul na pozici testovacího jezdce KTM.

„KTM se velmi snaží neustále se zlepšovat a jsem moc šťastný, že s nimi mohu i nadále spolupracovat a pomáhat jejich jezdcům při plnění větších cílů,“ sdělil Pedrosa při příležitosti oznámení prodloužení spolupráce. „Chtěl bych poděkovat Pitu Beirerovi, Stefanovi Piererovi a Red Bullu za veškerou důvěru, kterou ve mně vložili,“ dodal Pedrosa.

„Je skvělé pokračovat v tomto projektu,“ řekl Kallio při příležitosti prodloužení smlouvy s KTM. „S tímto týmem jsem již pět let a nemohu uvěřit, že ten čas uběhl tak rychle. Bylo hezké sledovat vývoj motocyklu a všechny fáze, kterými jsme prošli - zejména v roce 2020 s vítězstvími a stupni vítězů to bylo opravdu úžasné. Je dobře vidět, jak se všem účastníkům projektu veškerá tvrdá práce a odhodlání vyplácí. Během své kariéry jsem s KTM pracoval jedenáct let, což je v podstatě polovina mé závodní kariéry. KTM je moje druhá rodina, jsem hrdý a je mi ctí, že s touto společností mohu být i nadále. Myslím si, že výsledky letošního roku motivují posádku i jezdce k ještě lepšímu roku 2021, takže se již těším na nadcházející sezónu. Myslím, že nyní máme to, co je zapotřebí k boji na vrcholu,“ sdělil dále Kallio.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud