Pedrosa chce během zítřejšího startu předjet maximum jezdců

Španěl startuje až z jedenáctého místa na startovním roštu.
Klepněte pro větší obrázekV japonské Motegi dnes od rána prší, což nakonec znamenalo zrušení všech kvalifikací, které byly na programu sobotního odpoledne v Japonsku. Časy z dvou volných tréninků jsou tak rozhodující pro stanovení pozice obou jezdců tovární Repsol Hondy Andrea Doviziosa a Daniho Pedrosy na startovním roštu zítřejší Velké ceny.

Andrea Dovizioso dnes sice zajel až jedenáctý čas, ale počítá se výsledek z pátku, což pro Itala znamená sedmou pozici ve třetí řadě. Jeho týmový kolega Dani Pedrosa se musí spokojit až s jedenáctým místem na startu nedělního závodu.

„Mohli jsme mít dneska suchý trénink, protože máme nějaké nové díly k testování na stroji, který by nás tak mohl dostat dál dopředu, ale s deštěm to samozřejmě nebylo možné,“ uvedl po zrušené kvalifikaci na okruhu v Motegi Andrea Dovizioso.

„Takže startuji ze sedmé pozice, což není ideální,“ pokračoval Dovizioso. „Pokud budeme mít suchý zahřívací trénink, pak je možné si zlepšit nastavení pro závod a to je také to, na čem budeme pracovat. V dopoledním mokrém tréninku jsem na motocyklu neměl nejlepší pocit, ale opravdu vše záleží, co si zítra vymyslí počasí.“

„Je to domácí závod pro Hondu, takže doufám, že můžu získat dobrý výsledek pro tým a pro fanoušky,“ řekl závěrem Andrea Dovizioso, kterému v dopoledním tréninku patřila jedenáctá pozice.

Druhý závod a podruhé problémy s počasím, které má na běh závodního víkendu velký vliv. Na mokré dráze dnes Pedrosa poprvé zajel lépe než jeho týmový kolega Dovizioso, ale na startu je děli čtyři pozice v neprospěch Španěla.

Klepněte pro větší obrázek„Je to rozhodně zajímavá situace, zvlášť potom co se stalo v Kataru,“ řekl dnes desátý Dani Pedrosa. „V dopoledním mokrém tréninku jsem si postupně zlepšoval časy a byl schopen získat mnohem lepší kontakt s novými pneumatikami, takže velmi užitečná lekce.“

„Do závodu startuji až z jedenácté pozice na startovním roštu a většina mých soupeřů je v první řadě, takže to znamená, že musím naprosto skvěle odstartovat a předjet hodně jezdců, abych se přiblížil vedoucí skupině,“ prozradil svou zítřejší strategii Dani Pedrosa a závěrem dodal: „Naše nastavení pro suchou dráhu není perfektní, takže na tom budeme pracovat přímo během zítřejšího zahřívacího tréninku.“
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz