Pedrosa havaroval a jede domů, Dovizioso druhý

Stačilo šest minut prvního tréninku a situace v letošním mistrovství je najednou jiná. Dani Pedrosa havaroval, nadvakrát si zlomil klíční kost a vrací se zpátky do Španělska, kde podstoupí operativní zákrok.
Pedrosa havaroval a jede domů, Dovizioso druhý

Pedrosa byl před víkendem v Japonsku jasným favoritem v boji o vítězství a nejen to, stále byl ve hře o titul, protože pouze Pedrosa měl šanci Jorge Lorenzovi cestu za titulem zkomplikovat. Vše se odehrálo, když brzdil do deváté zatáčky. Ztratil kontrolu nad motocyklem a během pádu mu zůstala levá noha uvězněná pod jeho strojem.

Vše způsobil problém ovládání plynu, protože Pedrosa v době, kdy chtěl brzdit nedokázal ubrat plyn. Večer se Pedrosa vrací do Španělska a v sobotu podstoupí operativní zákrok, kde mu lékaři  spojí zlomenou kost kovovou destičkou.

„Samozřejmě, pro nás to byl opravdu velmi špatný den,“ řekl na úvod Dani Pedrosa. „Byl to zvláštní pád v teprve druhém kole a v pomalé části dráhy. Snažil jsem se zastavit motocykl jako normálně, ale to už jsem věděl, že je něco špatně a nedokázal pádu zabránit. Po nehodě jsem okamžitě věděl, že jsem se zranil, protože to bylo hodně bolestivé.“

„Pořádnou ránu dostal levý kotník a při dopadu na dráhu se mi také zlomila klíční kost, takže je to samozřejmě velká smůla, protože jsme v poslední době měli opravdu dobré výsledky,“ pokračoval Španěl. „Byl jsem zdravý v předsezonní přípravě, také v průběhu sezony a intenzivně jsme pracovali na tom, abychom se dostali a zůstali na nejvyšší úrovni.“

„Další zranění není nic, co bych opravdu potřeboval a nemám pocit, že jsem si to zasloužil. Každopádně jsme se rozhodli, že jakmile tady lékaři dokončí všechna vyšetření, bude nejlepší se vrátit zpátky do Španělska a podstoupit tam operaci. Doufejme, že vše proběhne dobře a já se brzy vrátím k závodění,“ uvedl závěrem Dani Pedrosa.

Na druhé straně garáže Repsol Hondy byla mnohem spokojenější nálada, protože Andrea Dovizioso v prvním tréninku nestačil jen na svého krajana Valentina Rossiho. Doviziosovi se podařil vstup do závodního víkendu tak, jak si vždy představovala a to mu samozřejmě zvedlo sebevědomí. Je si vědom, že na okruhu v Motegi má stále rezervy a další zlepšení očekává v sobotním tréninku.

„S dnešním tréninkem jsem spokojený a hlavně s časem na kolo,“ uvedl v Motegi Andrea Dovizioso. „Ve skutečnosti si myslím, že ještě máme nějaké rezervy, ale ohledně víkendu si věřím. Je to dráha se specifickými rysy. Má úseky, kde silně akcelerujete, ale také místa, kde intenzivně brzdíte, proto je velmi důležité najít v nastavení motocyklu dobrý kompromis.“

„Je mi velmi líto Daniho. Zranění je pro jezdce vždy nepříjemné. Byl jsem zrovna za ním a nebyla to hezká nehoda. Dopadl poměrně tvrdě a zůstal pod motorkou, když klouzal mimo dráhu. Doufám, že se dokáže brzy uzdravit,“ řekl Andrea Dovizioso.