Pedrosa i Dovizioso se pokusí o dobrý start ze třetí řady

Dani Pedrosa i Andrea Dovizioso se během kvalifikace dokázali oproti tréninkům zlepšit, ale závodní pole je natolik vyrovnané, že to stačilo jen na třetí řadu. Španěl chce před závodem hlavně odpočívat, Ital pilovat stopu.
Pedrosa i Dovizioso se pokusí o dobrý start ze třetí řady

Až ze třetí řady odstartují do Velké ceny Valencie jezdci stáje Repsol Honda. Dani Pedrosa, který na okruhu Ricarda Torma obhajuje vítězství z loňského roku a triumfoval tu ve třech kubaturách celkem pětkrát, se dnes před domácími fanoušky kvalifikoval jako osmý. Andrea Dovizioso se z devátého místa pokusí o podobný nástup jako před týdnem v Portugalsku, kde byl po startu ze třetí řady v první zatáčce druhý.

Pedrosa doufal v lepší než osmé místo, ale vzhledem k tomu, že po zlomenině klíční kosti stále není stoprocentně fit, není zase až tak nespokojen. "Je to krátká trať a časy jsou velmi těsné. Dvě desetiny znamenají dvě nebo tři pozice. Musíme se vyrovnat s tím, čeho jsme dosáhli," pravil smířeně. "Ráno jsme odvedli dobrou práci s nastavením, ale odpoledne jsme se zlepšili jen o několik desetin."

Španěl ví, že závod nebude jednoduchý. "Klíčová bude vytrvalost. Třicet kol je hodně. Zkusím teď co nejvíc odpočívat. Zítra chci mít dobrý start a udržet si během závodu co nejdéle rytmus," přeje si aktuálně druhý jezdec celkové klasifikace.

Dovizioso se během volných tréninků postupně zlepšoval, odpoledne ale podle svého vyjádření nevyužil plně potenciál své motorky. "Mám problémy ve třetím a čtvrtém sektoru, což ovlivňuje můj čas. Svou stopu musím zlepšit víc než nastavení. Potřebuji přizpůsobit svůj styl. Jsem pomalý především ve dvou nebo třech zatáčkách, proto jsem teď vzadu," vysvětloval Ital. "Přesto nejsme tak daleko od nejlešpích. Pokud se zlepšíme v těchto zatáčkách, jsem si jistý, že zítra můžeme bojovat o pódium."

A jaké nasadí Dovizioso pneumatiky? "Pokud zůstanou podmínky stejné jako dnes, myslím, že použijeme tvrdší směs," prozradil.

Šéf týmu Tošijuki Jamadži je přesvědčen, že ve warm- upu se ještě podaří doladit některé drobnosti a jeho jezdci budou navzdory svým pozicím na startovním roštu bojovat o pódiová umístění.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


11:43 | Marc Márquez dnes slaví 26 let. odkaz
11:42 | To celebrate @marcmarquez93's 26th birthday, we're throwing it back to his 7 World titles celebrations 🎉 #Level7 odkaz
11:42 | 🎉 Happy birthday to the fastest, and happiest, 26 year old we know!🎂 ¡Felicidades campeón! Here's to always pushin… odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 40 let: odkaz
9. února | What’s a weekend without a fresh meme? 😉 @MotoGP @Rins42 #SUZUKing odkaz