Pedrosa je nespokojen s rozhodnutím ředitelství závodu

Pedrosa je nespokojen s rozhodnutím ředitelství závodu

Během nedělního závodu v Jerezu došlo ke kolizi mezi Pedrosou, Lorenzem a Doviziosem. Všichni tři skončili na zemi. Ředitelství rozhodlo, že se jednalo o závodní incident. Pedrosa je však nespokojen.

Dani Pedrosa už letos dvakrát skončil na zemi po kontaktu s jiným jezdcem. V Argentině havaroval po kontaktu se Zarcem. Pád to byl velmi nepříjemný a výsledkem byla zlomenina zápěstí. Krátce po závodě absolvoval Pedrosa operaci a už v Austinu byl zpět na dráze. V Jerezu měl ovšem další nehodu. Během bojů o pódiová umístění společně upadli Pedrosa, Lorenzo a Dovizioso.

Lorenzo a Dovi během bojů o pozici vyjeli mimo ideální stopu a následně se při návratu do ideální stopy střetl Lorenzo s Pedrosou, v případě Pedrosy následoval velký high-sider, na zemi nakonec skončili i Lorenzo a Dovi. Ředitelství závodu situaci vyhodnotilo jako závodní incident a nikdo z jezdců neobdržel penalizaci.

Pedrosa je ovšem nespokojený s tím, jak ředitelství závodu situaci řešilo. Rozhodl se tedy žádat od ředitelství závodu vysvětlení, ale jak sám Pedrosa uvedl, moc se s ním nechtěli bavit.

Po nehodě měl Pedrosa navíc dost oteklý a bolavý pravý bok, což mu dost znepříjemnilo následný test v Jerezu a jistě mu to také nijak nepřidalo na pohodě.

„Jel jsem za Jorgem a Dovim a snažil jsem se šetřit si pneumatiky na konec závodu a čekal jsem, zda neudělají nějakou chybu. Když chybovali a nezvládli nájezd do zatáčky, zůstal jsem ve vnitřní stopě. Pak jsem ovšem ucítil silný náraz a následoval velký high-sider,“ popisuje incident Pedrosa. „Nejvíc mě však rozesmutnilo a zklamalo, že ředitelství závodu neví, jak podobné situace řešit. Žádal jsem je tedy, aby mi vysvětlili své rozhodnutí,“ pokračuje Španěl.

Jezdec se na ředitelství závodu ptal, zda použil správně vnitřní stopu, zda se závodníci, kteří udělali chybu, vraceli do závodní stopy dle pravidel, kdo má v takové situaci přednost a čí to tedy byla chyba. „Pořádnou odpověď jsem ovšem nedostal. Řekli mi jen, že už učinili rozhodnutí a pokud s tím nesouhlasím, a já nesouhlasím, mohu podat odvolání. To já ovšem dělat nebudu. Nejde mi o to, aby byl Jorge penalizovaný. Jen chci, aby ředitelství závodu správně posuzovalo věci, které se dějí na trati,“ dodává nespokojený Pedrosa.

Zdroj a foto: Box Repsol

Doporučujeme

Články odjinud