Pedrosa je po operaci, ale zatím také nejrychlejší z týmu HRC

První den na západě Portuglska, byl nejrychlejším jezdcem tovární Repsol Hondy Dani Pedrosa, za ním se umístil Casey Stoner a Andrea Dovizioso. Poslední dva jmenovaní mají v sobotu co dohánět.
Pedrosa je po operaci, ale zatím také nejrychlejší z týmu HRC

Dani Pedrosa po operaci dokazuje, že je bojovníkem tělem i duší. Je třetím nejrychlejším jezdcem pátečních tréninků v Estorilu a na špičku ztrácí skutečné minimum. Na prvního Simoncelliho to představuje šest setin sekundy, na druhého Lorenza tři tisíciny.

„Myslím, že první den tréninků byl pozitivní, je to první závod po operaci, takže je celkem logické, že cítím bolesti a chápu, že to časem zmizí. Bolesti a křeče jsou způsobeny napětím v oblasti ramene,“ uvedl v pátek odpoledne Dani Pedrosa.

„Při posledním výjezdu jsem to chtěl víc natáhnout, abych zjistil jak se cítím, ale zajel jsem sedm kol v řadě, což je asi patnáct minut a to není pro jednoznačné stanovisko dostatečné,“ pokračoval Španěl. „Rovněž pokud se zítra rozprší, bude důležité mít pozitivní trénink pro zisk dobré pozice na startovním roštu.“

Casey Stoner závod v Jerezu předčasně ukončil po střetu s Valentinem Rossim a v dnešním úvodním tréninku na Velkou cenu Portugalska oba zajeli naprosto stejný čas 1´38,102 sekundy. Skutečně velká náhoda a Australan by rád, aby už v sobotu figuroval mnohem blíž předním příčkám.

„Abych řekl pravdu tak nejsem moc spokojený s tím, jak to dnes šlo,“ řekl Casey Stoner. „Měli jsme na motorce pár drobných problémů, které nás stály spoustu drahocenného času. Mohli jsme absolvovat mnohem produktivnější den, ale nenašli jsme žádná zlepšení a musíme si tak počkat do zítřka.“

„Doufejme, že vydrží počasí a bude sucho, protože v této chvíli nejme příliš spokojení s nastavením motocyklu. Potřebujeme se trošku zlepšit při brzdění a ve středu zatáček, kde se zdá trošku při zatáčení válčím s motocyklem, takže pokud počasí vydrží, měli bychom být schopni tuto situaci zlepšit,“ řekl závěrem Casey Stoner.

Celkem dvanáct jezdců dnes skončilo v jedné vteřině a Andrea Dovizioso, byl se ztrátou 0,995 sekundy na nejlepší čas dne právě tím dvanáctým. Italovi se jeho dnešní výkon moc nelíbí a v sobotu se pokusí zlepšit.

„Dnes jsem měl dvoje těžkých tréninků a nemůžu být spokojený,“ řekl Andrea Dovizioso. „Postrádal jsem kontakt s předkem motorky, takže jsme udělali několik jízd, kde jsem testoval modifikace, ale situace se nezlepšila ani odpoledne a já hodně válčil ve snaze zajet rozumný čas.“

„Dnes byla suchá dráha a doufám, že zítra budeme moci pokračovat za stejných podmínek. Podle předpovědi by mělo pršet a to by nám zkomplikovalo situaci,“ řekl závěrem italský jezdec tovární stáje Hondy.

4. dubna | Lorenzo Savadori dnes slavil 28 let. odkaz
4. dubna | Jorge Martin ve svém druhém závodě v MotoGP vystoupil na podium. odkaz
4. dubna | Dnes je to poprvé od roku 1954, kdy spolu v královské kubatuře stáli na podiu dva francouzští jezdci. odkaz
4. dubna | Fabio Quartararo slaví svou čtvrtou výhru v MotoGP. Hned za ním dojel jeho krajan Johann Zarco, který nyní vede šampionát. Třetí skončil nováček Jorge Martin. odkaz
4. dubna | Sam Lowes si dnes v Kataru dojel pro druhou výhru v řadě. odkaz