Pedrosa je spolu s Barberou a Marcem Comou v Alpách

Španělé se připravují na výstup na Mont Blanc.
Dani Pedrosa využil přestávky v mistrovství světa silničních motocyklů a spolu s Marcem Comou, vítězem vytrvalostního závodu Rallye Paříž-Dakar přijali nabídku Jesúse Calleja zdolat nejvyšší horu Alp. V nejbližších dnech se tak spolu s dalším motocyklovým závodníkem Hectorem Barberou pokusí o výstup na Mont Blanc.

Všechno začalo u Marca Comy doma, když tam dorazil dobrodruh a populární postava televizního kanálu Cuatro, Jesús Calleja se svým štábem a přenocovali tam. Hned druhý den všichni odcestovali do francouzského Chamonix, kde už na ně čekal Hector Barbera.

Chamonix leží v nadmořské výšce 1100 metrů a všichni tak první dny využili k výletům do okolí. To bylo hlavně důležité pro jejich aklimatizaci, ale čas rovněž využili k nácviku základů vysokohorské turistiky spolu s bezpečnosti lezení po skalách.

Motocykloví závodníci nemají ve skalách tak velké zkušenost, takže jsou pod bedlivým dohledem Callejova týmu, který tvoří jeho bratr Enrique, asistenti Jesús a Adolfo Arturo Lopézovi a kameraman Emilio Valdés.

Ve středu podnikli v rámci další aklimatizace výstup na I´Aigüille du Midi s vrcholem ve výšce 3842 metrů nad mořem. Zůstali tam celý den, aby si jejich těla zvykla na nižší atmosférický tlak a vyhnuli se hypoxii, což je obecně nedostatek kyslíku.

Klepněte pro větší obrázekVe čtvrtek podniknul Marco Coama, Héctor Barberá, Jesús Callea a zbytek týmu ´Desafío Extremo´ dvousetmetrový výstup na ledovec Mer de Glace s veškerou horolezeckou výbavou. Všichni se učili jak používat horolezecké stupačky (mačky), zdolat pukliny v ledovci, vůbec poprvé slaňovali a také zdolali ledovcovou stěnu za pomocí cepínu a stupaček. To vše ve výšce 1900 metrů.

V pátek Dani Pedrosa překročil francouzsko-italské hranice, aby lanovou dráhou ze stanice Cormayeur (1224 m) vyjel spolu s ostatníma na vrchol Helbonner, který leží 3462 metrů nad mořem.

Bohužel předpověď počasí není dobrá a po třech krásných a teplých dnech to od úterka vypadá na výraznou změnu k horšímu. To znamená, že se musel trošku pozměnit plán a už zítra všichni vyrazí na 3167 metrů vysoký Tete Rouge, kde stráví jednu noc. Druhý den vyrazí na Gouter a přespí ve výšce 3863 metrů. V podělí je v plánu finální útok na Mont Blanc, který má vrchol ve výšce 4810 metrů nad mořem.
10:24 | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.