Pedrosa: Je to dobré, ale musíme zůstat nohama na zemi

Trojice jezdců Repsol Hondy ukončila test v Sepangu tím nejlepším způsobem, když hned dva z nich Casey Stoner a Dani Pedrosa pokořili hranici dvou minut na kolo. Andrea Dovizioso odjel z Malajsie čtvrtý.
Pedrosa: Je to dobré, ale musíme zůstat nohama na zemi

Je jasné, že u Hondy odvedli během zimní přestávky dobrou práci a jejich jezdci se teď těší zasloužené pozornosti, protože po šesti dnech testování tu máme hned několik favoritů, kteří by mohli letos svádět souboje o ty nejvyšší příčky.

Casey Stoner byl všechny tři dny nejrychlejším jezdcem na dráze a vzhledem k tomu, že do úvodního podniku sezony zbývá necelý měsíc, má důvod ke spokojenosti. Včera Australan svému týmu řekl, že by mohl jedno kolo ještě stlačit pod dvě minuty a to se mu také podařilo v dopoledním bloku.

„Zaznamenali jsme úspěšný den, kdy jsme znovu srovnávali podvozky a jsem spokojený s rozhodnutím, který z nich použijeme pro tuto sezonu,“ řekl úvodem Casey Stoner. „Také jsme zkoušeli elektroniku brzdění motorem, v několika oblastech se zlepšili, v několika jsme zase ztratili, takže na to se budeme muset zaměřit. Podvozek, který jsme vybrali se pokaždé chová tak jak chceme, bez ohledu na použité nastavení, které dokážeme celkem snadno přizpůsobit.“

„Teď, když přijedeme do Kataru dokážeme vyzkoušet různá nastavení zároveň a získáme k tomu více času na dráze. Některé změny vyžadují delší čas, takže mít dvě motorky s identickým podvozkem bude velmi užitečné,“ pokračoval Australan a závěrem dodal: „Na RC212V se cítím čím dál tím lépe a už se nemůžu dočkat až přijedeme do Kataru.“

Klepněte pro větší obrázek

Dani Pedrosa dopoledne pracoval na elektronice a tlumení své Hondy, odpoledne zaměřil pozornost na delší výjezdy na trati. Dnes byl druhým jezdcem, který dokázal kolo okruhu v Sepangu zvládnou pod dvě minuty a to ještě není stoprocentně fit po zranění klíční kosti ze závěru uplynulé sezony.

„Máme za sebou velmi dobré tři dny testování,“ uvedl Dani Pedrosa. „A vůbec oba testy tady v Sepangu byly podařené. Zlepšili jsme brzdění a celkem dost zapracovali na různých variantách uspořádání podvozku a elektroniky. I když je nám jasné, že se pro první závod zlepší všichni, byl to o hodně lepší test než loni. Odjíždím spokojený a myslím, že test v Kataru bude příležitostí si vše ověřit na jiném okruhu a dráze.“

„Strávil jsem více méně stejný čas na loňském a letošním podvozku. Nejlepší čas jsem zajel s verzí 2011, takže bude zajímavé si ještě jednou oba vyzkoušet v Kataru a pak se pro jeden z nich rozhodnout. Myslím, že jsem spolu s motocyklem v dobré kondici a před Katarem si věřím víc než tomu bylo loni.“

„Nicméně potřebujeme zůstat nohama na zemi, protože v loňském roce jsme měli na začátku nějaké problémy a pak se výrazně zlepšili, takže to samé můžou udělat i ostatní. Nic není předem jasné až do doby než začneme závodit,“ řekl Dani Pedrosa závěrem.

Andrea Dovizioso zatím své dva týmové kolegy v časech na kolo neporazil, ale také nijak zvlášť nezaostává. Dnes zvládl pětačtyřicet okruhů, ujel dvě stě padesát kilometrů a s časem 2´00,541 sekundy odjel ze Sepangu stejně spokojený, jako Stoner s Pedrosou.

„Dobrá stránka věci je ta, že jsme doopravdy hodně rychlí a absolvovat první dva testy, jaké byly tyto je neskutečné,“ komentoval misi v Sepangu Andrea Dovizioso. „Také jsme vyzkoušeli simulaci závodu a byli rychlí, takže máme potvrzeno, že jsme silní a můžeme bojovat. Nicméně po skončení simulace závodu jsem zjistil určité problémy u přední části, podobné jaké jsem měl v roce 2009, když jsem po několika kolech přišel uprostřed zatáčky o část přilnavosti.“

„Odjíždím velmi spokojený, ale ještě nejsme perfektní. Potřebujeme zjistit, co jsme změnili, že nastal tento problém poté, co jsme přidali jen pět litrů paliva navíc. Každopádně i s tímto problémem jsem dokončil spoustu rychlých kol a ve srovnání z předchozím rokem jsme o dost rychlejší. Mám pocit, že bez zmiňovaného problému, budu schopen dosáhnout podobné rychlosti, jako Dani a Casey, což mě opravdu těší,“ řekl závěrem italský jezdec Repsol Hondy.

13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.
13. srpna | Tým Aspar Moto3 pojede od roku 2018 s motocykly KTM.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: Po dešti se jezdci na dráhu moc nehnali, nejrychlejší Dovi

MotoGP: Po dešti se jezdci na dráhu …

V závěru tréninku Moto3 začalo pršet, takže jezdci MotoGP měli v úvodu také mokrou dráhu a většina z nich moc nespěchala z boxů. Nejlepší časy nakonec zajeli Dovi, Viňales a Pedrosa.

11.  8.  2017 |
MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Marc Márquez

MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Mar…

V Rakousku je nyní sucho. Časy do první trojici v sobotu dopoledne zajeli Marc Márquez, Johann Zarco a Andrea Iannone.

12.  8.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |