Pedrosa jezdil spolu s Doviziosem na trenažéru Hondy

Jezdci Repsol Hondy navštívili středisko ´HART´ nedaleko Melbourne.
Klepněte pro větší obrázekDani Pedrosa a Andrea Dovizioso včera cestou na víkendovou Velkou cenu Austrálie navštívili středisko Hondy, kde je škola jízdy pro motocyklové jezdce ´Honda Australia Rider Training´ (HART), které leží přibližně dvacet kilometrů severně od Melbourne.

Oba jezdci továrního týmu Hondy MotoGP všechny svým příjezdem řádně překvapili a během setkání oba diskutovali jak s instruktory tak samotnými studenty jízdy na motocyklu. Výcvikové středisko Honda odevřela v květnu letošního roku a splnila tak svůj závazek, že nebude jen vyrábět a prodávat motocykly, ale také se věnovat bezpečnosti samotných zákazníků.

Pedrosa si spolu se svým týmovým kolegou Doviziosem vyzkoušeli simulátor Hondy, kde instruktor může žákovi nastavit různé situace, které můžou nastat v běžném provozu. Samozřejmě oba jezdci předvedli bleskové reflexy, ale jako každý ze zdejších žáků už dostali pořádně zabrat, když jim instruktor poslal do cesty virtuální neukázněné chodce nebo bezohledné řidiče.

„Takový druh střediska je skutečně cenný a trénink, jenž tady dostanete umožní jezdcům jezdit bezpečněji, tak aby si opravdu mohli své motocykly užít,“ řekl Dani Pedrosa. „Dokonce když úspěšně zvládnete test a získáte řidičské oprávnění je toho stále hodně, co je důležité se naučit, takže tento druh výcviku je velmi užitečný.“

Na svého týmového kolegu navázal Andrea Dovizioso, který řekl: „Dokonce na závodní dráze si musíte dávat pozor a věnovat pozornost hodně věcem jako povrchu dráhy, přilnavosti pneumatik, ostatním jezdcům a i my tam zažijeme hodně napínavých momentů. Ale na normální silnici je toho daleko víc, na co si je třeba dávat pozor.“

Školícím střediskem HART projde jen v letošním roce kolem sedmi tisíc motocyklistů, ale spolu s podobnými středisky v Sydney a Brisbane je to ročně kolem sedmnácti tisíc vyškolených jezdců motocyklů, kteří tento pro ně a pro okolí důležitý kurz absolvují, i když už třeba nějaký ten pátek řidičské oprávnění mají.


Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 32 let. odkaz
21. července | Velká cena Thajska se letos nepojede.
16. července | Johann Zarco dnes slaví 31 let. odkaz
26. června | Stefano Nepa, Riccardo Rossi a Pedro Acosta, kteří upadli v závěru třetího tréninku třídy Moto3, zamířili do nemocnice na podrobnější vyšetření.
26. června | V závěru třetího tréninku třídy Moto3 upadli čtyři jezdci (Acosta, Rossi, Nepa a Yamanaka). Všichni jsou při vědomí. odkaz