Pedrosa letí domů a zkusí to v Portugalsku

Dani Pedrosa na Phillip Islandu zajel oba tréninky a kvalifikaci, nicméně v sobotu odpoledne padlo rozhodnutí vysoce rizikový závod neabsolvovat, vrátit se do Španělska a získat lepší fyzičku pro závod v Estorilu.
Pedrosa letí domů a zkusí to v Portugalsku

Španěl byl jen před dvěma týdny operován, když si v Japonsku zlomil při tréninku klíční kost. Austrálie byla jeho místem návratu zpět k závodění, ale to prostě nevyšlo. Dani Pedrosa trpěl, zranění bylo bolestivé, po pár kolech ztrácel sílu v rukou a tím si nedokázal udržet ani potřebnou rychlost.

Vzhledem k tomu, že jízda v takovém stavu byla vysoce riskantní a to samozřejmě nejen pro Pedrosu, tým Repsol Honda přijal rozhodnutí zítřejší Velkou cenu absolvovat pouze s jediným jezdcem v podobě Andrea Doviziosa. Dani Pedrosa po dohodě s vedením HRC odcestoval zpátky do Barcelony.

Španěl tak bude o titul vicemistra světa bojovat v posledních dvou závodech na okruzích v Estorilu a Valencii. Na to, aby se dal zdravotně do pořádku má nyní dva týdny.

„Po operaci ve Španělsku byl mým cílem návrat do Austrálie,“ řekl Dani Pedrosa. „Ale potom, co jsem tu zajel tři tréninky je jasné, že je pro mě nemožné, abych si udržel vysoké tempo po celý závod, protože v ruce ztrácím sílu kolo za kolem a motorka je tak čím dál tím hůře zvladatelnější, zejména pak při takovém vichru.“

„Phillip Island je vysokorychlostní okruh, musím pevně, velmi pevně držet řízení a to je pro mě vyčerpávající a hodně mě to také bolí. Proto jet tři sekundy mimo závodní rychlost a získat možná jen pár bodů by nemělo moc velký smysl.“

„Přesto si myslím, že bylo správné tu přijet a zkusit to, protože jsme skutečně nevěděli, jak na tom jsem až do doby než jsem se poprvé posadil na motorku. Teď, ač nerad, ale již nechci víc riskovat a do portugalského Estorilu mám nějaký čas na uzdravení. Celou situaci jsme probrali s ředitelem týmu Kazuhiko Jamanem z HRC a na věc máme stejný názor,“ řekl závěrem Dani Pedrosa.


11:56 | Valentino Rossi dnes slaví 40 let: odkaz
9. února | What’s a weekend without a fresh meme? 😉 @MotoGP @Rins42 #SUZUKing odkaz
9. února | Takaaki Nakagami dnes slaví 27 let. odkaz
8. února | Petrucci dnes zajel rekordní kolo v Sepangu. odkaz
7. února | Jak se vzájemně znají Fabio Quartararo a Franco Morbidelli - video: odkaz