Pedrosa má bolesti v koleně a test po dohodě s týmem ukončil

V pátek Španěl úspěšně dokončil všechny plánované položky testu.
Klepněte pro větší obrázekTovární Repsol Honda dnes v Sepangu pokračovala s oběma jezdci Danim Pedrosou a Andrea Doviziosem v testování motocyklu Honda RC212V.

Dani Pedrosa pracoval celý den na nastavení motocyklu, kde spolu s týmem hledali, co nejlepší vyvážení mezi jeho strojem a pneumatikami Bridgestone. Španělský jezdec si dnes zajel pro čtvrtý nejrychlejší čas 2:01,860 sekundy a oproti včerejšku výrazně zrychlil.

„S dnešní odvedenou prací jsem spokojený, uvedl Pedrosa. „Zaměřili jsme se na podvozek a zavěšení, ale pracovali jsme rovněž s pneumatikami, abychom nalezli, co nejlepší kompromis s našim strojem.“

„Dnes jsem se cítil na motocyklu mnohem pohodlněji a mohl tak jet rychleji už od prvních kol. Díky tomu jsme mohli pracovat na motocyklu v testování všech položek, které jsme museli vyzkoušet v průběhu tohoto testu. Ve skutečnosti tento motocykl znám, je odvozen z loňského modelu a to mi dává výhodu ve srovnání s minulým rokem, kdy byl pro mě motocykl zcela nový.“

V závěru pátečního dne testů se Dani Pedrosa spolu s týmem rozhodl ukončit testy v Malajsii poté, co plánovaný program úspěšně zvládli. Na sobotu byla plánovaná simulace závodu, ale vzhledem k Pedrosově zdravotnímu to nebylo možné.

„Na zítřek byla plánovaná simulace závodu, ale nakonec jsme se rozhodli test ukončit, protože dneska jsem dokázal zajet jen pět až šest kol za sebou a zítra bych už nebyl schopen zvládnout celou závodní vzdálenost. Ve skutečnosti jsem v prosinci podstoupil zákrok na mém levém koleně, které jsem si zranil  důsledkem pádu v posledním říjnovém závodě na Phillip Islandu. Nyní si potřebuji odpočinout,“ uvedl závěrem jezdec Repsol Hondy Dani Pedrosa.

Klepněte pro větší obrázekAndrea Dovizioso pokračoval v práci s nastavením motocyklu. Dnes zajel celkem čtyřiačtyřicet kol a s časem 2:02,434 sekundy se umístil na osmém místě.

„Dneska jsme se zaměřili na nastavení motocyklu a pokračovali ve vyhodnocování podvozku,“ uvedl Andrea Dovizioso. „Našli jsme některé velmi dobré body, ale také některé aspekty, které potřebují zlepšit. Časy na kolo jsem si dnes zlepšil a to dokonce přesto, že jsme ještě nenalezli ten nejlepší kompromis.“

„Zítra budeme v testování pokračovat a rád bych s týmem definoval směr, kterým budeme postupovat v příštím testu, plánovaném na začátek března v Kataru,“ uvedl závěrem Andrea Dovizioso.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


16. července | Johann Zarco dnes slaví 29 let. odkaz
14. července | John McPhee dnes slaví 25 let.
7. července | Za 10 let získal Márquez 10 pole position a 10 vítězství na Sachsenringu. odkaz
7. července | Marc Márquez slaví desáté vítězství na Sachsenringu (včetně výher v nižších třídách). odkaz
7. července | Dnes opět dokázali zvítězit oba bratři Márquezovi a oba nyní vedou šampionát ve své třídě. odkaz