Pedrosa: Na Yamahy jsem dnes nestačil

Doviziosovi utekly stupně vítězů.

Dani Pedrosa si dojel v České republice pro druhé místo, ale vděčí za něj pádu Jorgeho Lorenza. Rychlostně Honda na Yamahu nestačila.

"Dnes to bylo těžké, protože jsem ve srovnání s Yamahamy nebyl moc rychlý. Od začátku byly velmi rychlé a nakonec jsem je už ani neviděl, byly moc daleko," uvedl Pedrosa.

"Do závodu jsem si věřil více (než v kvalifikaci) a myslel jsem si, že budu moct na to více tlačit. Ale v závodě jsem nebyl o nic rychlejší a pomalu jsem ztrácel. Pak jsem byl na třetím místě, jen jsem se snažil udržet si rychlost do konce závodu."

"Dostal jsem dárek od Lorenza. Nečekal jsem to, ale pro mě to samozřejmě bylo dobré. Ale on byl dnes mnohem rychlejší."

Po nedělním závodě královská kubatura Brno neopustí a v pondělí jí na Masarykově okruhu čeká test. Pedrosa doufá, že mu pomůže k dalšímu zlepšení.

"Zítra to bude důležitý den testů, pokusím se zlepšit tempo, svůj styl a motorku. Uvidíme, jak to dopadne," dodal.

Andrea Dovizioso se nedokázal udržet týmového kolegy, navíc prohrál souboj o stupně vítězů s Tonim Elíasem.

"Ztráta na Elíase byla vždy malá a měli jsme velmi podobnou rychlost, takže bylo velmi těžké ho předjet. Uprostřed závodu jsem se neúspěšně pokusil o předjetí, v posledních kolech se mi pak zhoršila přilnavost na předním kole. Abych předjel Toniho, musel jsem riskovat."

"Opravdu jsem chtěl pódium, takže jsem se velmi snažil, také jsem měl za sebou Capirossiho, který na mě vyvíjel tlak. Čtvrté místo není špatné, ale nemůžu říct, že bych byl s dnešním výsledkem spokojený," řekl Ital.

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.