Pedrosa před domácím publikem zkoušel nové šasi

Dani Pedrosa ladí ve Španělsku nový stroj a v prvním tréninku skončil čtvrtý. Andrea Dovizioso nemá Jerez příliš v lásce a dnes byl až dvanáctý nejrychlejší.

V pátečním volném tréninku na Velkou cenu Španělska v Jerezu zaostal Dani Pedrosa za nejrychlejším Caseym Stonerem o 0,5 sekundy, což mu stačilo na čtvrtý nejrychlejší čas. Jeho kolega z týmu Repsol Honda Andrea Dovizioso zaostal o další sekundu a obsadil až dvanácté místo.

Pedrosa tu v roce 2008 vyhrál a na své vítězství by rád navázal. Pomoci by mu mohlo nové šasi od Hondy, které dostal k dispozici. "Je skvělé být zpátky v Jerezu před domácími fanoušky. Už teď tu můžeme cítit úžasnou atmosféru," pochvaloval si Španěl. "Zkoušeli jsme dnes nové šasi. Díky některým zlepšením bychom mohli skončit nepříliš daleko od čela."

Španěl se musel vyrovnávat s nedostatečnou přilnavostí. "Musíme se podívat na data a zjistit, jestli máme problém s nastavením, nebo jestli je to způsobeno podmínkami na trati. Ještě jsme některé nové díly zcela nevyladili, zítra musíme tvrdě pracovat," dodal Pedrosa.

Dovizioso nemá Jerez tolik v lásce a zatím hledal především ideální vyvážení svého motocyklu. "Jerez je pomalá trať a vyžaduje dobré brzdy i akceleraci. Věděli jsme, že bych se tu mohl trochu trápit, přesto dnešní trénink nevyšel podle našeho očekávání," vysvětloval Ital. "Od začátku bylo těžké najít dobrý pocit a nedařilo se mi zlepšovat. Měli jsme schůzku s techniky, abychom zanalyzovali data a udělali plán na zbytek víkendu. Věřím, že se zítra zlepším."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10:14 | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.
14. února | Sandro Cortese přestupuje do Supersportů. V Moto2 Němec skončil, protože tým Kiefer Racing, v němž měl jezdit, je v… odkaz
13. února | Pol Espargaro nebude testovat v Thajsku. Má za sebou úspěšnou operaci v bederní oblasti. Zranění bylo pravděpodobně… odkaz