Pedrosa se dnes zaměřil na testování pneumatik

Dovizioso měl žaludeční problémy a zatím hledá optimální nastavení.

Dani Pedrosa zahájil australský víkend třetím místem ve volném tréninku. O stejnou příčku usiluje i v celkovém pořadí šampionátu. Za nejrychlejším Valentinem Rossim zaostal o necelou půlvteřinu. Druhý jezdec stáje Repsol Honda Andrea Dovizioso se zotavoval ze žaludečních problémů a zaznamenal osmé místo.

V Austrálii je teď jaro, což přináší nepředvídatelné počasí. Dnes však bylo jasno. To Pedrosu potěšilo. "Počasí nám umožnilo v klidu testovat pneumatiky. Povrch byl sice trochu prašný, ale přilnavost by se měla během víkendu zlepšovat," věří Španěl, který vyzkoušel tvrdší i měkčí směs pneumatik. "Bude důležité v neděli správně vybrat. Díky tomu, že je start ve čtyři odpoledne, očekáváme nižší teploty. Musíme proto zanalyzovat, jak rychle se pneumatiky zahřejí, především na levé straně, protože je tu hodně levotočivých zatáček."

Podle Doviziosa trať vyžaduje specifické nastavení a vyvážení stroje. "Ještě jsme toho úplně nedosáhli, takže doufám, že zítra přijdou nějaká zlepšení, máme pár oblastí, na kterých musíme zapracovat," vysvětlil Ital. Díky žaludečním potížím se necítil stoprocentně fit, ale nemyslí si, že by to ovlivnilo jeho výkon. "Doufám, že po zbytek víkendu budu v lepší formě." Stejně jako týmový kolega si pochvaloval počasí a přeje si, aby vydrželo. "Ale jsme připraveni na všechno," dodal.

Manažer Kazuhiko Yamano označil start víkendu za slibný. "Pokud se ještě víc zaměříme na nastavení, věřím, že Dani může dosáhnout dobré kvalifikační pozice a být konkurenceschopný v závodě. Andrea dnes trochu ztrácel, ale máme nějaké nápady, jak vylepšit jeho nastavení a umožnit mu, aby se posunul směrem dopředu," slibuje Japonec.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.