Pedrosa v Misanu dominoval, Dovizioso si oproti kvalifikaci polepšil

Velká cena San Marina se týmu Repsol Honda vydařila. Dani Pedrosa proměnil svou pole position v bezproblémové vítězství, Andrea Dovizioso se z osmého místa na startu prosadil na čtvrté v cíli.

Bez jediné chyby si Dani Pedrosa z týmu Repsol Honda dojel pro vítězství ve Velké ceně San Marina. V letošní sezoně vyhrál již počtvrté. Andrea Dovizioso skončil na okruhu v Misanu čtvrtý. Výsledky závodu však zastínala smrt předního jezdce třídy Moto2 Shoyi Tomizawy, který podlehl zraněním způsobeným při dnešní nešťastné havárii.

Pedrosa v cíli obtížně hledal slova. "Přijel jsem do parc fermé velmi šťastný z vítězství, ale okamžitě jsem poznal, že atmosféra mezi mechaniky je zvláštní. Všichni byli vážní. Ještě, když jsem měl nasazenou helmu, řekli mi o Tomizawovi a já nemohl nijak reagovat. Byl to velký šok, velký kontrast. Třikrát jsem se zeptal, jestli je to pravda, protože jsem tomu nemohl uvěřit. Je to velmi smutné, hrozné, takové věci by se nikdy neměly stávat," řekl smutný vítěz. "Můžu říct, že to byl opravdu veselý chlapec, který byl vždy šťastný a stále dělal nějaké vtipy. Jako jezdec si velmi rychle získal respekt všech. Byl velmi rychlý a statečný. Ztratit dva jezdce (před týdnem zemřel v Indianapolis při vloženém závodě mladíček Peter Lenz - pozn. red.) během jednoho týdne je hrozné. Věřím, že všichni teď cítí to samé. Rád bych kondoloval jeho rodině. Tomi si vybral, že bude závodníkem, a dělal to skvěle. Určitě byl šťastný, že si splnil svůj sen."

Španěl dále poděkoval svému týmu za skvěle odvedenou práci. "Celý víkend byl perfektní, dobré tréninky, rychlé tempo v závodě, druhá výhra v řadě a čtvrtá v sezoně. Chci ale zůstat nohama na zemi a koncetrovat se vždy jen na aktuální závod. Mám teď z motorky velmi dobrý pocit a chtěl bych v tomto duchu nadále pokračovat," přeje si. "Upřímně řečeno, momentálně o tom nepřemýšlím."

Také Dovizioso myslel po závodě především na Tomizawu. "Byl jsem informován po závodě a bylo to pro mě jako facka. Dvě tragédie za dva závody jsou hrozné a připomíná nám to, jak nebezpečná naše práce je. Bezpečnostní komise zlepšuje bezpečnostní standardy, takže na tento aspekt často zapomínáme. Je mi moc líto Tomizawovy rodiny. Když jsem se stal otcem, pochopil jsem, že podobná tragédie je to nejhorší, co se může v rodině stát. Bohužel nemůžeme nic dělat. Došlo ke dvěma podobným nehodám, při kterých nenastal k kontakt s bariérami. K takovým věcem může dojít a právě proto je naše práce tak riskantní," připomněl Ital.

"Co se týče závodu, udělali jsme maximum. Závodní víkend byl komplikovaný, ale dokázali jsme špatný výsledek z kvalifikace proměnit v dobrý závod. Nejsem spokojen se čtvrtým místem, protože naším cílem bylo pódium. Motorka dnes pracovala lépe a také jsem se zlepšil já, jel jsem jinak než v kvalifikaci," přiznal Ital. "Dokážeme držet dobré závodní tempo a to je důležité. Především v prostřední části závodu jsem hodně tlačil, s Valentinem jsme zajížděli rychlá kola. Zkoušel jsem Rossiho předjet, ale na konci jsem to nedokázal."

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz