Pedrosa zatím neví, zda do Assenu pojede nebo ne

Před závodem v nizozemském Assenu mají jezdci motocyklového šampionátu volný víkend, což jim umožní nabrat síly před další dvojicí Grand Prix, ale zda to bude platit také pro Daniho Pedrosu se zatím neví.
Pedrosa zatím neví, zda do Assenu pojede nebo ne

Španělský jezdec si zlomil klíční kost během závodu ve francouzském Le Mans, když si v jedné ze zatáček nerozuměl s Marcem Simoncellim, který byl za manévr na jezdce Repsol Hondy následně  penalizován průjezdem boxovou uličkou.

Pedrosa chyběl ve své domácí Grand Prix v Barceloně a nejel ani do britského Silverstonu, protože jak na svém blogu uvedl, nechce být jen do počtu, ale chce bojovat o vítězství. Jenže v Barceloně si zlomil klíční kost Colin Edwards, necelý týden po operaci nastoupil do příprav na britskou Grand Prix a v samotném závodu obsadil třetí místo.

To samozřejmě vyvolává určitou debatu ohledně toho, proč Dani Pedrosa nepostupuje podobným způsobem. Samozřejmě jeho přesný zdravotní stav zná jen pár lidí, ale výkon Edwardse se stejným druhem zranění teď vytvořil prostor pro různé spekulace, nemluvě o tom, co nastane, když Cal Crutchlow do Assenu přijede a Dani Pedrosa zůstane doma.

Šíří se totiž zvěsti, že si Dani Pedrosa obnovil zranění klíční kosti, když v rámci rekonvalescence jezdil v sedle motocyklu supermoto. Také se povídá, že šestadvacetiletý Španěl vypustí zbytek letošní sezony, aby se dal dohromady a připravil se na litrovou kubaturu. Všechny tyto řeči ale velmi kategoricky popírá HRC.

Pokud to tedy není pravda, pak má Dani Pedrosa asi nečekané zdravotní komplikace, které mu v současné době neumožní závodit. Španěl to včera na svém blogu nepřímo potvrdil, když uvedl, že léčba neprobíhá tak rychle, jak předpokládali.

„Moc rád bych věděl, zda do Assenu můžu jet nebo ne, ale to je něco, co zatím ještě nevím,“ napsal Dani Pedrosa. „Léčba pokračuje trošku pomaleji než se očekávalo. Assen je až příští týden a já nevím, jak mi bude v příštích pár dnech. Udělám vše proto, abych se uzdravil a doufejme, že už vám  příští pondělí řeknu něco jiného!“

Dani Pedrosa to rozhodně nemá jednoduché. Je nejmenším a nejlehčím jezdcem MotoGP a zlomená klíční kost není zdaleka jediné zranění, které si ze závodění ve světovém šampionátu odnesl. Například následky loňské zlomeniny klíční kosti z Japonska, řešil Španěl letos operací po závodu v Jerezu. Stačil odjet jediný závod v Portugalsku a pak následovalo další zranění ve Francii.


11. srpna | Brad Binder dnes slaví 25 let. odkaz
9. srpna | Brad Binder slaví své první vítězství v MotoGP. Byl to jeho teprve třetí závod v této kategorii. odkaz
9. srpna | Jeden blíže nespecifikovaný zaměstnanec Dorny byl pozitivně testován na covid-19. Dotyčný nemá žádné příznaky a nyní se nachází v izolaci v brněnském hotelu. Izolováni byli i lidé, s nimiž došel do bližšího kontaktu.
7. srpna | Luis Salom by dnes slavil 29 let.
4. srpna | Marc Márquez nakonec v Brně nepojede. Nahradí jej Stefan Bradl.