Pedrosa zvítězil ve Valencii stylem start-cíl

Dovizioso neudržel páté místo v šampionátu - DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.

Dani Pedrosa oslavil na domácí půdě ve Valencii vítězství a mohl tak udělat radost svým početným příznivcům i celému týmu Repsol Honda. Vyhrál s velkou převahou způsobem start-cíl. Díky svému dnešnímu úspěchu a zaváhání Caseyho Stonera, který po pádu v zaváděcím kole do závodu vůbec neodstartoval, se Španěl posunul na konečné třetí místo v šampionátu. 

V tomto roce zvítězil Pedrosa podruhé a věří, že příští rok se mu bude dařit víc. "Letos jsem mnohokrát dobře odstartoval, ale vyhrál jsem jen dvakrát. Myslím, že musím být rychlý v zatáčkách a konzistentní v časech na jedno kolo, jinak mě ostatní doženou a předjedou," uznává Španěl. "Musím ještě víc pracovat na nastavení, abych byl konkurenceshopný během závodu."

Od příštího roku se bude muset stejně jako ostatní jezdci vyrovnat se skutečností, že bude mít k dispozici na celou sezonu jen šest motorů. "Myslím, že Honda je jeden z nejlepších výrobců na světě. Vyrábí dobré motory, takže doufám, že v tomto směru budeme ve výhodě," věří Španěl, který je nadšený, že se mu podařilo zakončit sezonu výhrou na domácí půdě. Z osmi svých vítězství v královské kubatuře dosáhl čtyř na domácích tratích. "Odjel jsem velmi dobrý závod. Vyhrát doma je pro mě fantastické. Tvrdě jsme pracovali, poté, co jsme měli řadu problémů v tréninku. Bez Stonera byl závod jednodušší. Vyhrát ve Španělsku je vždy krásný pocit."

Andrea Dovizioso dojel do cíle na osmém místě a přišel o pátou příčku v celkové klasifikaci, na kterou se posunul dnes čtvrtý Colin Edwards. "Předjeli jsme v závodě hodně jezdců, ale s výsledkem nemůžu být spokojen. Ztratil jsem pátou pozici v šampionátu, kterou jsem dnes chtěl udržet. Nepodařil se mi start a hodně jsem ztratil předjížděním pomalejších jezdců. Proto jsem ztratil kontakt s Edwardsem a Elíasem," vysvětloval. "Při startu ze čtvrté řady je vše obtížnější. Na konci mě předjel Spies a nemohl jsem mu to vrátit."

Ital zakončil svou první sezonu v továrním týmu a už se těší na příští ročník. "Během sezony jsme hodně pracovali a hodně jsme se naučili. Chci poděkovat celému týmu za jeho tvrdou práci. Honda postavila nové šasi a těším se, až ho budu testovat."

Šéf týmu Kazuhiko Jamano věří, že Pedrosa by o vítězství bojoval i za Stonerovy účasti. Doviziosův výsledek podle něj ovlivnila jeho startovní pozice.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.