Pedrosovi oficiálně potvrdili rekord v maximální rychlosti

Španěl jel po rovince v Mugellu rychlostí 349,288 km/h.
Klepněte pro větší obrázekV současné době možná pro španělského jezdce Daniho Pedrosu slabá náplast na potíže, kterým musí čelit po drobném, ale o to bolestivějším zranění svalu v oblasti pravého třísla, ale v každém případě byl oficiálně prohlášen jezdcem, který dokázal na svém motocyklovém prototypu MotoGP vyvinout rekordní maximální rychlost.

Jezdec Repsol Hondy v pátek projel rovinkou okruhu v Mugellu maximální rychlostí 349,288 km/h, což je o šest kilometrů v hodině vyšší rychlost než dosavadní rekord z roku 2006, který byl v držení japonského závodníka Makoto Tamady, který ho získal v Šanghaji v sedle 990ccm Hondy.

Ze začátku existovaly určité pochybnosti ohledně přesnosti měření, ale Pedrosuv rekord byl potvrzen už před startem nedělní Velké ceny Itálie. Neoficiální rekord do té doby držel Loris Capirossi, který se během Oficiálního testu v Katalánsku v roce 2004 projel po závodní dráze rychlostí 347,4 km/h.

Rekord v maximální rychlosti, který na italském okruhu v Mugellu platil do poslední květnové neděle, zajel v roce 2004 Alex Barros, když se tehdy na displeji měřícího přístroje objevila hodnota maximální rychlosti na 342,966 km/h.

15:17 | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.