Pedrosu po příletu do Španělska čekala operace

Aktualizováno - V deset hodin dopoledne přiletěl Dani Pedrosa do Španělska a po vyšetření na klinice Dexeus v Barceloně v poledne absolvoval operaci levé klíční kosti, kterou si zlomil během prvního tréninku v Motegi.
Pedrosu po příletu do Španělska čekala operace

Pětadvacetiletý jezdec Repsol Hondy přistál v Barceloně v deset dopoledne a jeho první cesta vedla okamžitě na kliniku, kde se ho ujal Dr. Xavier Mir, šéf chirurgického oddělení UPS Dexeus. Pedrosa absolvoval podrobné vyšetření na tomografu, které potvrdilo vícenásobnou zlomeninu levé klíční kosti, kterou bude třeba fixovat titanovou destičkou.

Vyšetření rovněž u Pedrosy prokázalo zranění jeho kotníku. Jedná se o vymknutý kotník druhého stupně a to bude vyžadovat jeho znehybnění. Operace klíční kosti začala v sobotu ve dvanáct hodin a o jejím výsledku Vás budeme informovat.

--- Aktualizováno ---

„Operace dopadla velmi dobře. Fixovali jsme dva prostřední fragmenty kosti dvěma kompresními šrouby,“ řekl po skončení operace Dr. Xavier Mir, který rovněž potvrdil, že zranění Pedrosova kotníku nejsou tak vážná, jak se původně předpokládalo.

„Co se týče levého kotníku, tak jsme během operace provedli další tlakový rentgen a zjistili, že se jedná o stupeň vymknutí číslo jedna, což se zahojí ve velmi krátké době,“ pokračoval Dr. Mir, který si Pedrosu ještě nechá v nemocnici dalších osmačtyřicet hodin na pozorování.

Zranění Daniho Pedrosy přišlo v tu nejnevhodnější dobu, protože právě teď je vůbec nejrušnější část sezony. Příští týden celý seriál mistrovství světa zamíří do Malajsie a další týden odletí na Phillip Island do Austrálie. Kdy se Pedrosa dokáže vrátit k závodění dnes nikdo nedokázal přesně určit.


11:43 | Marc Márquez dnes slaví 26 let. odkaz
11:42 | To celebrate @marcmarquez93's 26th birthday, we're throwing it back to his 7 World titles celebrations 🎉 #Level7 odkaz
11:42 | 🎉 Happy birthday to the fastest, and happiest, 26 year old we know!🎂 ¡Felicidades campeón! Here's to always pushin… odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 40 let: odkaz
9. února | What’s a weekend without a fresh meme? 😉 @MotoGP @Rins42 #SUZUKing odkaz