Pěkný souboj, ale pak?

Jakub po problémech v ranním wam-upu v závodě zabojoval a přivezl slušný bodový příděl.
Pěkný souboj, ale pak?

Divácky nesmírně atraktivní závod Moto3 na Velké ceně Katalánska přinesl opravdu nespočet předjížděcích manévrů ve velkých skupinkách. Jakub Kornfeil do závodu vyrazil fantasticky, pak se ustálil v pětičlenné skupince a nakonec si domů odváží pět bodů za 11. místo.

 

Po ranním warm upu byl tým nucen vyměnit motor, neboť se motocykl po technické stránce nechoval úplně nejlépe. Aby toho nebylo málo, tak se na okruh začaly snášet kapičky deště. Počasí se ale naštěstí umoudřilo a Kubajz vyrazil do suchého závodu s novým motorem. Po skvělém startu se Jakub přiřítil do prvního esíčka dokonce na šesté pozici. Pak se po drobné kolizi s Portugalcem Oliveirou trošku propadl a ustálil se v pětičlenné skupince. Během závodu došlo k velkému množství předjetí a cílovou pásku proťal český reprezentant na 11. pozici, když ve skupince nestačil pouze na Španěla Luise Saloma.

 

Jakub Kornfeil: „Start do závodu jsem měl úplně fantastický a do první zatáčky jsem najížděl kolem šestého místa. Po warm upu jsme byli nuceni vyměnit motor, který nejel ani zdaleka jako ten ve včerejší kvalifikaci. Když pomineme výkon motoru, tak musím říct, že motorka byla fantastická. Bohužel na rovinkách jsem neskutečně ztrácel, a když jsem někoho předjel v zatáčkách, tak jsem byl na rovince opět odsunut zpět. Ve skupince jsme se několikrát předjeli a předvedli vcelku pěkný souboj. Fenatimu se pak podařilo ze skupiny odtrhnout, takže jsme zůstali jen čtyři. Bohužel rychlost na rovinkách mi značně znemožňovala předjetí Saloma, neboť cílová rovinka je hodně dlouhá, a když zatáhl, byl mnohem rychlejší než já. Ostatní kluci ve skupině byli mladíci Antonelli a Techer, kteří dle mého nejeli až tak úplně hlavou a snažili se předjíždět snad úplně všude a místy to bylo fakt docela riskantní. Bohužel jsem se nedokázal dostat před Saloma, což je velká škoda, protože jsme mohli ujet společně s Fenatim a celý závod by byl o něčem jiném. Nicméně to Salom ubránil a já jsem skončil tam, kde jsem skončil. Za jedenácté místo nemusíme být zklamaní, ale nemůžeme kvůli němu nijak vyskakovat. Děkuji všem, co mi věří a podporují mě, tak jako celému týmu za dobře odvedenou práci.“

 

Tisková zpráva Jakuba Kornfeila


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.