Pešek dobře rozjetý závod v Barceloně nedokončil

Pro Lukáše Peška nebyl start z čtyřiadvacáté pozice nic jednoduchého, ale v první zatáčce se mu podařilo dobře vyhnout hromadnému pádu a okamžitě se posunout na patnácté místo, což pro začátek nebylo vůbec špatné.

Začátek závodu třídy Moto2 vyšel jezdci Matteoni CP Racing velmi dobře a už v nájezdu do druhého kola figuroval dvanáctý. Bohužel Němec Arne Tode jezdce Moriwaki zdržoval, takže se ho Pešek pokus ve čtvrtém kole předjet a to se mu stalo osudným. Pešek spadl a tím pro něho skončily šance na výraznější umístění.

Miloš Čihák z Peškova týmu k závodu v Katalánsku řekl: „Lukáš měl určenou taktiku, aby se snažil z dvacáté čtvrté pozice co nejrychleji propracovat vpřed. Po úvodu závodu cítil šanci na velmi dobrý výsledek a chtěl zůstat v kontaktu s nejrychlejšími.“

„Proto i zariskoval, aby rychle předjel Todeho a neztratil tak kontakt s vedoucí skupinou. Bohužel to nevyšlo. Teď nás čekají dva dny testů v Aragonu a věřím, že do Velké ceny Německa se nám podaří připravit motocykl mnohem lépe, než jak tomu bylo v posledních závodech,“ uvedl závěrem Čihák.

„Po startu jsem chytil dobré tempo a postupoval vpřed. Pak jsem se dostal za Todeho a půl kola jsem jej nemohl předjet a před ním se začala zvětšovat mezera. Chtěl jsem s tím tedy rychle něco udělat, aby mi neujela skupina a neztratil jsem tak kontakt,“ komentoval okamžiky před pádem Lukáš Pešek.

„Trochu jsem tedy při předjíždění zariskoval, ale při nájezdu do zatáčky mi podklouzlo přední kolo a byl z toho pád. Je to velká škoda, protože se nakonec ukázalo, že vzhledem k tempu, které jsem jel, z toho mohlo být umístění hluboko v první desítce a tak mě pád dost mrzí,“ řekl jezdec Matteoni CP Racing.


8. prosince | Alex Rins dnes slaví 23 let. odkaz
5. prosince | Marc Márquez má za sebou úspěšnou operaci ramene. odkaz
4. prosince | Franco Morbidelli dnes slaví 24 let.
28. listopadu | Joan Mir měl dnes při testu v Jerezu velký pád, ale naštěstí se mu nic vážného nestalo. odkaz
21. listopadu | Alvaro Bautista dnes slaví 34 let.