Pětadvacátá pole position pro Casey Stonera

Australan nemohl své narozeniny oslavit lépe než vítězstvím v kvalifikaci, samozřejmě potvrdit dnešní výkon v závodu a vyhrát na Phillip Islandu počtvrté v řadě je pro Stonera a jeho tým úkolem číslo jedna.
Pětadvacátá pole position pro Casey Stonera

Casey Stoner v sobotní kvalifikaci bojoval hlavně s Lorenzem a také jen oni dva dnes zajeli časy pod minutu a jednatřicet sekund. Australanovi se na domácím okruhu daří a před nedělní Grand Prix je jasným favoritem v boji o vítězství.

„Během víkendu jsme tu měli snad všechny podmínky, jaké si jen můžete představit, takže budeme muset počkat, co bude zítra než se rozhodneme ohledně nastavení, ale do této chvíle si myslím jsme odvedli dobrou práci v každé z nich,“ řekl Casey Stoner.

„S nastavením do mokra jsem spokojený, třebaže jsme neměli plně mokrý trénink, čímž bylo celkem nesnadné získat z motocyklu ty správné údaje. Máme dnes za sebou dvoje úspěšné jízdy, ráno se nám v poslední půlhodině podařilo zlepšit a další velké zlepšení pak přišlo opět v závěrečné půlhodině odpolední kvalifikace.“

„Na posledních dvou měkkých pneumatikách jsem podstatně zlepšil čas na kolo a před zítřejším závodem jsme na nejlepší možné pozici, takže jsem do této chvíle velmi spokojený,“ řekl dnešní oslavenec Casey Stoner.

Nicky Hayden sice s pádem ale šestý. Američan se snažil až příliš probojovat do první řady, ale s výkonem je spokojený a před nedělním závodem si věří. Podle toho jaké budou podmínky zítra se teprve rozhodne o výběru pneumatik pro závod, ale jak uvedl po kvalifikaci, není tu vůbec vyloučené nasazení tvrdé směsi.

„Dosud jsme měli dobrý víkend ve všech podmínkách,“ uvedl Nicky Hayden. „Odpoledne jsme něco zkoušeli na druhém motocyklu, ale nefungovalo to tak, jak jsme si představovali, takže jsme se vrátili zpátky k prvnímu. Můj první výjezd s kvalifikačním nastavením a měkkou pneumatikou vypadal solidně, nastavil jsem dobrý čas a byl přesvědčený, že se ještě můžu podstatně zlepšit.“

„Při druhém výjezdu jsem do čtvrté zatáčky najel příliš rychle, povolil brzdu na malých hrbolech a zavřel se mi předek. Viděl jsem nějaké kapky deště, takže to mi asi také moc nepomohlo. Párkrát jsem už měl namále, ale pokračoval dál na maximum, protože jsem si myslel, že to zvládnu do první řady. Každopádně tu motorka funguje bezvadně a máme vyzkoušeny všechny podmínky kromě teplých a slunečných, takže uvidíme, co budeme mít zítra,“ řekl Američan.


21. března | Riccardo Rossi dnes slaví 17 let.
10. března | Mladý Francouz musel do svého prvního závodu v MotoGP odstartovat z boxové uličky. odkaz
10. března | Quartararo měl problém hned na startu. odkaz
10. března | Pódium třídy Moto2: odkaz
10. března | Baldassarri velmi těsně udržel Lüthiho za sebou a stává se vítězem GP Kataru třídy Moto2. odkaz