Pete Benson v roce 2010 s Reddingem

Scott Redding v letošním roce závodí v nové kubatuře Moto2 za belgický tým Marc VSD Racing, kde bude nově pracovat bývalý hlavní mechanik Nicky Haydena, Pete Benson z Repsol Hondy v MotoGP.

Redding s belgickým týmem podepsal smlouvu koncem roku 2009. Belgická skupina v mistrovství světa silničních motocyklů je novým projektem Marc VSD, protože Belgičané nezávodí jen na dvou kolech, ale úspěchy také slaví s čtyřkolovými závodními speciály.

Pete Benson je velmi zkušeným borcem v paddocku top šampionátu světa a je také strůjcem úspěchu Nicky Haydena z roku 2006. Tehdy spolu s Američanem získal mistrovský titul, když nakonec dokázali porazit všechny favority královské kubatury.

Jak se píše na webových stránkách Scotta Reddinga, je příchod Pete Bensona velmi dobrou zprávou, protože mu svými bohatými zkušenostmi může v mnohém pomoci. Jedná se totiž o člověka, který u Hondy spolupracoval nejen s Haydenem, ale také s Mickem Doohanem a Valentinem Rossim.

Protože pro různé podvozky Moto2 je připraven jen jeden typ oficiální pohonné jednotky v podobě upravené Hondy CBR600RR, je to právě Bensonova parketa, kde se bude cítit jako ryba ve vodě a to navíc s novým zápalem a velkou motivací znovu uspět.

Když Hayden přestoupil k Ducati, neměli Italové o služby novozélandského technika zájem, takže pokračoval s Andrea Doviziosem až do konce roku 2009, kdy byl ze své pozice odvolán a nahrazen Ramonem Aurinim, který do té doby pracoval na datech.

Nejmladší vítěz britské Grand Prix bude poprvé testovat příští týden ve Valencii, kde si vyzkouší nejen nový motocykl Suter, ale také spolupráci se svým novým týmem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.