Pete Benson vidí v Doviziosovi velký potenciál

Novozélanďan by rád viděl Itala mezi prvními třemi v mistrovství.
Klepněte pro větší obrázekNovozélanďan Pete Benson je zkušeným šéfmechanikem u tovární Repsol Hondy a stojí za úspěchy jezdců královské kubatury jakými jsou Mick Doohan, Valentino Rossi nebo Nicky Hayden. S posledně jmenovaným pracoval Benson několik uplynulých let a v roce 2006 spolu získali mistrovský titul. Američan se v minulém roce rozhodl přestoupit k italské Ducati a pro Bensona tak nyní začíná nová éra spolupráce s čerstvou posilou týmu Italem Andrea Doviziosem.

„Samozřejmě každý chce vyhrát, ale pokud se podívám na tento rok realisticky, bude pro Andrea obtížné to dokázat v prvním roce u týmu,“ řekl Benson minulý týden v Sepangu. „Nicméně, byl bych zklamaný, kdybychom byli mimo první pětku a velmi rád bych ho viděl skončit mezi třemi nejlepšími. Určitě už dokázal, že má potenciál.“

Odchod Nicky Haydena od Hondy znamenal pro Bensona konec jedné úspěšné profesní, ale i životní kapitoly. Ve spolupráci s nadějným talentem nové generace jezdců MotoGP pro sebe vidí velkou výzvu a těší se na ní. První test v Sepangu byl důležitým nejen v práci na novém motocyklu RC212V, ale také příležitostí se s novým jezdcem blíže poznat.

„Mít tady nového mladíka je opravdu úplně něco jiného. Poslední jezdec byl s námi dlouhou dobu. S čerstvou posilou je to zajímavé a právě teď se snažíme sami sebe blíže poznat a začít tím správným způsobem,“ uvedl Pete Benson.

„Motocykl se sám o sobě moc nezměnil vzhledem k podvozku, ale je tam ještě nějaký materiál k vyzkoušení. Zlepšení u motoru je dobré, ale nyní jsme vše soustředili na práci s pneumatikami Bridgestone. Jakmile se podaří motocykl nastavit pro pneumatiky bude to snadnější, protože je letos méně variant nastavení.“
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz