Petrucci s Corsim představili nové barvy Iody

V italských Benátkách proběhla slavnostní prezentace týmu Ioda Racing, jenž tuto sobotu poprvé představil společnost Came, která je letos podpoří v kubaturách MotoGP a Moto2.
Petrucci s Corsim představili nové barvy Iody

V modrobílých barvách Came Ioda Racing bude v letošním ročníku motocyklového mistrovství světa závodit v královké kubatuře Danilo Petrucci a v kubatuře šestistovek Moto2 jeho krajan Simone Corsi.

Loni skončil jednadvacetiletý Petrucci druhý ve světovém šampionátu Superstock 1000 a ve stejné kategorii vyhrál italské mistrovství CIV. K dispozici má komplet nový litrový prototyp Iody TR003 a už z toho důvodu nebude premiéra mezi elitou světa snadná záležitost.

„Jsem víc než rád, že mi v jednadvaceti umožnili debutovat v MotoGP, i když je velká zodpovědnost ji absolvovat s komplet novým strojem. Spoléhám na svůj tým, který je vynikající, což dokázali už od prvního testu,“ řekl v sobotu Petrucci. „Chceme se pohybovat uvnitř první skupiny CRT a uděláme maximum proto, abychom už brzy získali dobré výsledky.“

V kubatuře Moto2 uvidíme v boxech Iody opět Simone Corsiho, který také letos pokračuje s motocyklem britského výrobce FTR. Loni dvakrát bodoval umístěním na stupních vítězů, získal sto dvacet sedm bodů a v celkovém hodnocení obsadil šesté místo. Letos Ital myslí rozhodně na víc.

Během slavnostní prezentace v krásném prostředí kasína na Grande Canal, Simone Corsi řekl: „Je to nádherné prostředí pro prezentaci týmu, který bude závodit ve všech třech kubaturách světového šampionátu. Pro mě je to druhý rok v tomto týmu a cítím, že si velmi dobře rozumím s techniky a také s FTR. Toto je pozitivní signál a věřím, že letos budeme součástí skupiny bojující o titul.“

Na tým Came Ioda Racing teď čeká poslední důležitá zkouška v Jerezu, protože od devatenáctého března tam tři dny testují nižší kubatury a od třiadvacátého týmy MotoGP. Pak už následuje balení a odeslání motocyklů a jejich technického vybavení do Kataru.


14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 30 let.