Petrucci zůstane u Ducati i v roce 2020

Ducati oficiálně potvrdila, že Danilo Petrucci zůstane jezdcem továrního týmu Ducati i v roce 2020.
Petrucci zůstane u Ducati i v roce 2020

Ducati Team dnes oficiálně oznámil prodloužení smlouvy s Danilem Petruccim. Ital tedy bude u tovární Ducati jezdit i v roce 2020. Jeho týmovým kolegou zůstane Andrea Dovizioso.

V Assenu, kde se jelo minulou neděli, sice dojel Petrucci až jako šestý, ale během letošního roku již získal tři po sobě jdoucí umístění na stupních vítězů (v Le Mans, Mugellu a Barceloně), přičemž před domácím publikem v Mugellu vystoupil na stupínek nejvyšší. Jednalo se o Petrucciho úplně první výhru v MotoGP.

Miller by rád jezdil za tovární tým

Miller by rád jezdil za tovární tým

Petrucci je letos u Ducati prvním rokem a smlouvu měl zatím platnou pouze do konce tohoto roku. Sice se objevovaly různé zprávy, že by Petrucciho příští rok mohl vystřídat Jack Miller. Nyní už je jisté, že se tak nestane, protože Ducati prodloužila smlouvu s Petruccim o jeden rok.

„Jsem velmi spokojený, že budu s Ducati pokračovat i příští rok,“ sdělil Petrucci. „Bylo to mým cílem hned od začátku, protože jsem od první chvíle cítil harmonii s týmem. V první části sezóny jsme se dokázali postupně zlepšovat a vybojovali jsme dvě podia a k tomu ještě jedno vítězství,“ pokračuje Ital.

„Prodloužení smlouvy už před letní přestávkou mi dodalo ještě větší klid a jistotu do budoucna. Teď chci zůstat soustředěný a pokračovat v jezdeckém růstu, aby se mi na dráze dařilo čím dál lépe. Podařilo se nám dostat se na třetí místo v šampionátu a naším cílem je udržet se v první trojce až do konce sezóny,“ uzavřel Petrucci.

Zdroj a foto: Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.