Phillip Island by mohl vypadnout z kalendáře MotoGP

Australský okruh Phillip Island může z bezpečnostních důvodů vypadnout z kalendáře MotoGP. Závody by se v tomto případě přesunuly na jiný australský okruh.

Phillip Island patří mezi oblíbené okruhy mnoha jezdců a navíc má s Dornou smlouvu do roku 2026, přesto však hrozí, že by se na tomto okruhu mohlo přestat jezdit MotoGP.

V loňském roce musela být část programu přesunuta ze soboty na neděli kvůli silnému větru, který tehdy mimo jiné způsobil těžkou nehodu Miguela Oliveiry. A rozhodně to nebylo poprvé, kdy počasí na Phillip Islandu působilo potíže. Dalším problémem je také špatný stav dráhy.

Zbytek dnešního programu je zrušen kvůli silnému větru

Zbytek dnešního programu je zrušen kvůli silnému větru

Dorna nyní zvažuje dva možné plány. Jednou z možností je, že by se závod MotoGP jel dříve, už začátkem sezóny. V té době se ovšem v Austrálii jezdí závody F1 a WSBK, což se pořadatelům australské Grand Prix moc nelíbí. Druhou možností je, že by se závod MotoGP z Phillip Islandu přesunul na jinou trať. Konkrétně by se mohlo jednat o The Bend Motorsport Park.

Zdroj: motorcyclesport.net, foto: Václav Duška Jr. a Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz