Phillip Island by mohl vypadnout z kalendáře MotoGP

Australský okruh Phillip Island může z bezpečnostních důvodů vypadnout z kalendáře MotoGP. Závody by se v tomto případě přesunuly na jiný australský okruh.

Phillip Island patří mezi oblíbené okruhy mnoha jezdců a navíc má s Dornou smlouvu do roku 2026, přesto však hrozí, že by se na tomto okruhu mohlo přestat jezdit MotoGP.

V loňském roce musela být část programu přesunuta ze soboty na neděli kvůli silnému větru, který tehdy mimo jiné způsobil těžkou nehodu Miguela Oliveiry. A rozhodně to nebylo poprvé, kdy počasí na Phillip Islandu působilo potíže. Dalším problémem je také špatný stav dráhy.

Zbytek dnešního programu je zrušen kvůli silnému větru

Zbytek dnešního programu je zrušen kvůli silnému větru

Dorna nyní zvažuje dva možné plány. Jednou z možností je, že by se závod MotoGP jel dříve, už začátkem sezóny. V té době se ovšem v Austrálii jezdí závody F1 a WSBK, což se pořadatelům australské Grand Prix moc nelíbí. Druhou možností je, že by se závod MotoGP z Phillip Islandu přesunul na jinou trať. Konkrétně by se mohlo jednat o The Bend Motorsport Park.

Zdroj: motorcyclesport.net, foto: Václav Duška Jr. a Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz