Phillip Island by mohl vypadnout z kalendáře MotoGP

Australský okruh Phillip Island může z bezpečnostních důvodů vypadnout z kalendáře MotoGP. Závody by se v tomto případě přesunuly na jiný australský okruh.

Phillip Island patří mezi oblíbené okruhy mnoha jezdců a navíc má s Dornou smlouvu do roku 2026, přesto však hrozí, že by se na tomto okruhu mohlo přestat jezdit MotoGP.

V loňském roce musela být část programu přesunuta ze soboty na neděli kvůli silnému větru, který tehdy mimo jiné způsobil těžkou nehodu Miguela Oliveiry. A rozhodně to nebylo poprvé, kdy počasí na Phillip Islandu působilo potíže. Dalším problémem je také špatný stav dráhy.

Zbytek dnešního programu je zrušen kvůli silnému větru

Zbytek dnešního programu je zrušen kvůli silnému větru

Dorna nyní zvažuje dva možné plány. Jednou z možností je, že by se závod MotoGP jel dříve, už začátkem sezóny. V té době se ovšem v Austrálii jezdí závody F1 a WSBK, což se pořadatelům australské Grand Prix moc nelíbí. Druhou možností je, že by se závod MotoGP z Phillip Islandu přesunul na jinou trať. Konkrétně by se mohlo jednat o The Bend Motorsport Park.

Zdroj: motorcyclesport.net, foto: Václav Duška Jr. a Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.