Phillip Island by mohl vypadnout z kalendáře MotoGP

Australský okruh Phillip Island může z bezpečnostních důvodů vypadnout z kalendáře MotoGP. Závody by se v tomto případě přesunuly na jiný australský okruh.

Phillip Island patří mezi oblíbené okruhy mnoha jezdců a navíc má s Dornou smlouvu do roku 2026, přesto však hrozí, že by se na tomto okruhu mohlo přestat jezdit MotoGP.

V loňském roce musela být část programu přesunuta ze soboty na neděli kvůli silnému větru, který tehdy mimo jiné způsobil těžkou nehodu Miguela Oliveiry. A rozhodně to nebylo poprvé, kdy počasí na Phillip Islandu působilo potíže. Dalším problémem je také špatný stav dráhy.

Zbytek dnešního programu je zrušen kvůli silnému větru

Zbytek dnešního programu je zrušen kvůli silnému větru

Dorna nyní zvažuje dva možné plány. Jednou z možností je, že by se závod MotoGP jel dříve, už začátkem sezóny. V té době se ovšem v Austrálii jezdí závody F1 a WSBK, což se pořadatelům australské Grand Prix moc nelíbí. Druhou možností je, že by se závod MotoGP z Phillip Islandu přesunul na jinou trať. Konkrétně by se mohlo jednat o The Bend Motorsport Park.

Zdroj: motorcyclesport.net, foto: Václav Duška Jr. a Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


14:15 | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
14:14 | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
12:57 | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz
23. října | I tentokrát proběhlo čištění rychle, takže už se zase jezdí.