Plánovaný test Tech3 překazil sníh

Francouzský Tech 3 měl v plánu další test svého motocyklového prototypu Moto2, ale jen těžko někdo mohl předpokládat, že jim třídenní test ve Valencii zkomplikuje sníh.

Francouzi k třídennímu testu povolali oba své jezdce Itala Raffaele de Rosu a Japonce Yuki Takahashiho, pro něhož to měl být vůbec první test motocyklu, jehož podvozek si u Tech 3 navrhli sami.

První den testu byl plánován na čtvrtek, ale velmi nízké teploty a déšť jezdcům neumožnily vyjet na dráhu. V pátek ve Valencii dokonce sněžilo a to je pro místo konání posledního závodu sezony dost neobvyklé. Herve Poncharal jen samozřejmě potvrdil, že ani v pátek nikdo z jeho jezdců netestoval.

V sobotu byl na programu poslední den testu, ale pokud se počasí opravdu výrazně nezlepšilo, což je dost pravděpodobné, tak u Tech 3 přišli o dobrou příležitost si vyzkoušet nejnovější úpravy na jejich podvozku, aby dokázali včas reagovat a provést případné další změny.

U jejich motocyklu třídy Moto2 se během předvánočního testu objevily nepříjemné vibrace a změny na podvozku, které vibrace měly odstranit chtěli vyzkoušet právě v tomto testu ve Valencii. Další možnost se jim naskytne až jednadvacátého ledna v jihošpanělském Jerezu.

21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz