Plány Dorny na pořádání závodů MotoGP v roce 2021

Dorna pracuje na kalendáři závodů pro rok 2021. Vzhledem k tomu, že je těžké předvídat, jak se bude dále vyvíjet současná pandemie koronaviru, zvažuje Dorna různé možnosti.

Kvůli současné pandemii koronaviru se letos v březnu v Kataru odjely závody slabších kubatur a pak následovala dlouhá přestávka. První závod, kterého se zúčastnili jezdci všech kubatur, se jel až v červenci. S výjimkou prvního závodu v Kataru, se letos MS silničních motocyklů mimo Evropu nepodívá. Navíc se závody musí konat bez přítomnosti diváků na okruhu, případně s výrazně menším počtem diváků než v předchozích letech. Zda se budou příští rok diváci moct vrátit na okruh v plném počtu, není v tuto chvíli vůbec jisté. A jisté není ani to, kde všude bude možné závody pořádat.

Velké ceny Argentiny, Thajska a Malajsie jsou pro letošek definitivně zrušeny

Velké ceny Argentiny, Thajska a Malajsie jsou pro letošek definitivně zrušeny

Dorna má na příští rok smlouvu s dvaceti pořadateli a aktuálně pracuje na kalendáři pro příští rok. Zda se ovšem pojede všude, kde by se dle plánu mělo jet, zatím nikdo neví. Obzvlášť v případě zámořských závodů panuje velká nejistota. Dorna má tedy naplánované různé scénáře.

První možností je, že se celá sezóna odjede zcela normálně jako v předchozích letech i s plným počtem diváků na tribunách. Další variantou je pořádání Velkých cen s omezeným počtem diváků. V tomto případě by se mohlo jednat přibližně o 30 až 50 % kapacity tribun. A posledním možným scénářem je to, že se i v příštím roce budou pořádat závody bez diváků na okruhu.

Zdroj: motosport.com.pt, foto: Václav Duška Jr., Corey J. Coulter - GeeBee Images

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz