Plány Dorny na pořádání závodů MotoGP v roce 2021

Dorna pracuje na kalendáři závodů pro rok 2021. Vzhledem k tomu, že je těžké předvídat, jak se bude dále vyvíjet současná pandemie koronaviru, zvažuje Dorna různé možnosti.

Kvůli současné pandemii koronaviru se letos v březnu v Kataru odjely závody slabších kubatur a pak následovala dlouhá přestávka. První závod, kterého se zúčastnili jezdci všech kubatur, se jel až v červenci. S výjimkou prvního závodu v Kataru, se letos MS silničních motocyklů mimo Evropu nepodívá. Navíc se závody musí konat bez přítomnosti diváků na okruhu, případně s výrazně menším počtem diváků než v předchozích letech. Zda se budou příští rok diváci moct vrátit na okruh v plném počtu, není v tuto chvíli vůbec jisté. A jisté není ani to, kde všude bude možné závody pořádat.

Velké ceny Argentiny, Thajska a Malajsie jsou pro letošek definitivně zrušeny

Velké ceny Argentiny, Thajska a Malajsie jsou pro letošek definitivně zrušeny

Dorna má na příští rok smlouvu s dvaceti pořadateli a aktuálně pracuje na kalendáři pro příští rok. Zda se ovšem pojede všude, kde by se dle plánu mělo jet, zatím nikdo neví. Obzvlášť v případě zámořských závodů panuje velká nejistota. Dorna má tedy naplánované různé scénáře.

První možností je, že se celá sezóna odjede zcela normálně jako v předchozích letech i s plným počtem diváků na tribunách. Další variantou je pořádání Velkých cen s omezeným počtem diváků. V tomto případě by se mohlo jednat přibližně o 30 až 50 % kapacity tribun. A posledním možným scénářem je to, že se i v příštím roce budou pořádat závody bez diváků na okruhu.

Zdroj: motosport.com.pt, foto: Václav Duška Jr., Corey J. Coulter - GeeBee Images

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.