Plány Dorny na pořádání závodů MotoGP v roce 2021

Dorna pracuje na kalendáři závodů pro rok 2021. Vzhledem k tomu, že je těžké předvídat, jak se bude dále vyvíjet současná pandemie koronaviru, zvažuje Dorna různé možnosti.

Kvůli současné pandemii koronaviru se letos v březnu v Kataru odjely závody slabších kubatur a pak následovala dlouhá přestávka. První závod, kterého se zúčastnili jezdci všech kubatur, se jel až v červenci. S výjimkou prvního závodu v Kataru, se letos MS silničních motocyklů mimo Evropu nepodívá. Navíc se závody musí konat bez přítomnosti diváků na okruhu, případně s výrazně menším počtem diváků než v předchozích letech. Zda se budou příští rok diváci moct vrátit na okruh v plném počtu, není v tuto chvíli vůbec jisté. A jisté není ani to, kde všude bude možné závody pořádat.

Velké ceny Argentiny, Thajska a Malajsie jsou pro letošek definitivně zrušeny

Velké ceny Argentiny, Thajska a Malajsie jsou pro letošek definitivně zrušeny

Dorna má na příští rok smlouvu s dvaceti pořadateli a aktuálně pracuje na kalendáři pro příští rok. Zda se ovšem pojede všude, kde by se dle plánu mělo jet, zatím nikdo neví. Obzvlášť v případě zámořských závodů panuje velká nejistota. Dorna má tedy naplánované různé scénáře.

První možností je, že se celá sezóna odjede zcela normálně jako v předchozích letech i s plným počtem diváků na tribunách. Další variantou je pořádání Velkých cen s omezeným počtem diváků. V tomto případě by se mohlo jednat přibližně o 30 až 50 % kapacity tribun. A posledním možným scénářem je to, že se i v příštím roce budou pořádat závody bez diváků na okruhu.

Zdroj: motosport.com.pt, foto: Václav Duška Jr., Corey J. Coulter - GeeBee Images

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


21. října | Velkou cenu Teruelu bude muset vynechat Riccardo Rossi, protože měl pozitivní test na koronavirus.
18. října | Marc Márquez dnes napsal na Twitter: "Ahoj všem! Jsem bratr Alexe Márqueze." odkaz
18. října | Takto otec bratrů Márquezových prožíval Alexův boj o vítězství. Nakonec tedy Alex Márquez dojel těsně druhý za Rinsem. odkaz
18. října | Alex Márquez si dnes dojel pro druhé podium v řadě. odkaz
18. října | Joan Mir sice ještě nevyhrál ani jeden závod MotoGP, ale po dnešku je novým vedoucím mužem šampionátu. Je to poprvé od roku 2000, co se do čela šampionátu dostal jezdec Suzuki. odkaz