Po Kataru čelí jezdci Ducati výzvě v podobě dráhy v Jerezu

Tým tovární Ducati míří k druhému podniku světového šampionátu do španělského Jerezu na okruh, který pro ně v minulosti představoval nedobytnou pevnost.

V předchozím roce se situace změnila k lepšímu, když tam Casey Stoner zajel umístění na stupně vítězů. Nicméně letos do Španělska přijíždí s hořkým pocitem po nepovedeném závodu v Kataru a s motivací svůj výpadek odčinit, jak nejlépe to jen půjde. Určitě by pro něho bylo lepší dříve absolvovat Japonsko, ale závod v Motegi odložili na třetího října.

„Je dost neobvyklé, když se musí odložit Velká cena, ale stejně jako loni v Kataru je to ten případ, který nedokážeme předvídat nebo ovlivnit, takže se jen musíme dívat dopředu na Jerez a na práci, která tam na nás čeká,“ řekl Casey Stoner.

„V minulosti to pro nás nebyl jeden z nejlepších okruhů, ale loni jsme tam zaznamenali určité zlepšení a skončili s umístěním na stupních vítězů. Přesto tentokrát začínáme znovu od nuly a v pátek budeme tvrdě pracovat na nastavení pro závod.“

„Potřebujeme pro tuto dráhu dobrou ovladatelnost, ale také dobrou stabilitu a myslím, že zvolený směr, který jsme získali s vývojem nové GP10 nám umožní, abychom byli v neděli konkurenceschopní,“ řekl australský závodník továrního týmu italské Ducati.

Po úžasném výkonu v zahajovací Velké ceně může Nicky Hayden uvažovat nad tím, jak si poradí s nástrahami okruhu v Jerezu. Tuto dráhu zná velmi dobře a vzhledem k tomu, že letošní model GP10 je přímo jako stavěný pro obtížný charakter technické tratě, má velkou šanci svůj výkon znovu zopakovat.

„Atmosféra je v Jerezu pokaždé úžasná,“ řekl před odletem do Španělska Nicky Hayden. „O samotné dráze mě nic nenapadá … žádné dlouhé rovinky, převážně sekce, které splývají v další celek. Nicméně v tomto ročním období může být ráno trošku chladněji s tendencí se odpoledne oteplovat, takže se budeme muset připravit na všechny možné podmínky.“

„Našim cílem je pokusit se zůstat na stejné úrovni jakou jsme nastavili při prvním závodu a na tom pak dále stavět. Jsem si vědom, že mám skvělý motocykl a tým, který stojí plně za mnou, takže se už nemůžu dočkat až se dostanu na dráhu,“ řekl Nicky Hayden, jenž si z Kataru odvezl body za čtvrté místo.

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.