Po prvním tréninku je Rossi třetí a Lorenzo čtvrtý

Pro Lorenza je to první GP po prodloužení smlouvy s Yamahou.
Klepněte pro větší obrázekPo vedrech, které v posledních dnech v americkém Indianapolisu panovaly přišel v den prvních volných tréninků déšť a vše tak připomínalo scénář z minulého roku. Naštěstí je předpověď pro další dva dny mnohem optimističtější a tak si oba jezdci Fiat Yamahy konečně vyzkoušejí svá nastavení pro suchou trať okruhu v Indianapolis Motor Speedway.

Valentino Rossi ze začátku tréninku na dráhu nevyjel, aby šetřil pohonnou jednotku své Yamahy, ale v závěru tréninku si nakonec na velmi mokré dráze zajel pro třetí čas na kolo.

„Prvních dvacet minut jsem proseděl, abych ušetřil kilometráž motoru a než jsem vyjel na dráhu tak bylo hodně mokro,“ řekl v pátek třetí Valentino Rossi. „Bohužel dráha nebyla dobře odvodněná v místech, kde byl položen nový asfalt a v některých zatáčkách stálo tolik vody, že to bylo až nebezpečné a s velkým rizikem aquaplaningu.“

„Takové počasí bylo nešťastné, ale nebyl to špatný trénink a naše rychlost a nastavení do mokra bylo celkem dobré,“ pokračoval Rossi. „Zlepšili jsme vyvážení motocyklu a pokud tyto podmínku budou stejné i v dalším tréninku, tak máme nějaké nápady, jak to ještě zdokonalit.“

„Naštěstí to vypadá, že počasí už bude mnohem lepší a tak zítra začneme znovu od začátku na suché dráze!“ uvedl závěrem Valentino Rossi, který vůbec první závod Grand Prix v Indianapolisu, který se jel rovněž v dešti, po jeho předčasném ukončení vyhrál.

Jorge Lorenzo na americké dráze v minulém roce získal své vůbec první stupně vítězů v mokrém závodu a stejně i letos hned od začátku našel se svým motocyklem ten správný kontakt. Dvaadvacetiletý Španěl si pro Grand Prix Indianapolisu zvolil nové zbarvení přilby (Kapitán Amerika), které je inspirováno jedním ze slavných hrdinů komiksů.

„Na této dráze jsou tři druhy asfaltu a byla místa, kde se zdálo, že motocykly jedou jako v moři!“ řekl Jorge Lorenzo, který si zajel pro čtvrtý čas na kolo. „Zvolit styl jízdy dnes bylo velmi komplikované a to především v prvních dvou sektorech, ale v každém případě jsem šťastný, zvlášť proto, že je to můj první začátek od potvrzení, že v příštím roce zůstanu s Yamahou a jsem hrdý na to, že jsme tady.“

„V tomto špatném počasí jsem dneska dokonce cítil potřebnou jistotu, ale doufejme, že už zítra bude svítit slunce a my tak uvidíme, jak si tady povedeme na suché dráze,“ řekl Jorge Lorenzo, který s Yamahou tento týden podepsal prodloužení smlouvy na rok 2010.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře