Po prvním tréninku jsou oba jezdci Fiat Yamahy ve vedení

Valentino Rossi první a Jorge Lorenzo druhý.
Klepněte pro větší obrázekVčera zahájili jezdci tovární Fiat Yamahy Valentino Rossi a Jorge Lorenzo přípravu na Velkou cenu Spojených států, která se pojede v neděli na okruhu v Laguna Seca. Valentino Rossi tady poslední Velkou cenu vyhrál a rovněž i v prvním volném tréninku získal okamžitě potřebnou jistotu a zajel nejrychlejší čas 1:21,981 sekundy.

„Jsem velmi spokojený s dnešními jízdami, byl to dobrý výkon a hlavně v závěru jsme odvedli zvlášť dobrý výkon na tvrdé pneumatice a já v té době dokázal zajet nejlepší čas,“ řek po prvním volném tréninku Valentino Rossi.

„Ohledně dráhy jsme získali hodně dat, které zítra využijeme k tomu, abychom se dále zlepšili. Potřebujeme trošku zapracovat na zlepšení kontaktu s předkem, protože tak můžeme zlepšit ovladatelnost motocyklu v jedné nebo dvou zatáčkách a potom také na elektronice, aby správně řídila jízdu po zadním kole, protože na této dráze je hodně nerovností a skáče to tam.“

„Znovu jsme spolu s Lorenzem a Stonerem velmi vyrovnaní, takže můžeme tento víkend očekávat další velký zápas, ale máme jistotu, že naše M1 funguje správně,“ řekl závěrem Valentino Rossi, nejrychlejší muž prvního dne v Americe.

Jorge Lorenze ve své loňské premiéře v MotoGP, závod na okruhu v Laguně Seca nedokončil, ale s včerejším tréninkem si poradil dokonale a po celou dobu patřil do trojice nejrychlejších jezdců spolu s Rossim a Stonerem.

„Dneska jsem byl velmi rychlý a na této dráze pod kalifornským sluníčkem se cítím dobře!“ uvedl Jorge Lorenzo, který za Valentinem Rossim zaostal o 0,112 sekundy. „Vím, že to je velmi náročný okruh k tomu, Klepněte pro větší obrázekaby jste si na něho zvykli a rovněž vím, že je třeba najet celkem dost kol, aby jste se s ním seznámili, ale v minulém roce jsem tu už nějaký čas jezdil a nyní se tady cítím skvěle.“

„Dneska jsem zastavil už po několika kolech k výměně pneumatiky za tvrdší Bridgestone a potom se cítil ještě lépe. Jízdu jsem si dneska užíval a byl schopný zajet více méně vzdálenost závodu s konzistentními časy na kolo. Zítra budeme pokračovat v zlepšování našeho nastavení a věřím, že stejně jak dnes, můžu pokračovat také zítra,“ uvedl Jorge Lorenzo.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.