Po Sepangu panuje u Bridgestone spokojenost

První test roku nabídnul vyrovnané časy na špici výsledkové listiny.
První předsezónní test v Sepangu byl příležitostí pro všech sedmnáct jezdců královské kubatury vyzkoušet pneumatiky japonského výrobce Bridgestone, jakožto výhradního dodavatele pneumatik MotoGP pro sezónu 2009.

Po třech dnech testování v tropickém podnebí Malajsie byl nejrychlejší Casey Stoner z Ducati, před Valentinem Rossim z Fiat Yamahy a Lorisem Capirossim ze Suzuki. Rozdíl mezi třemi jezdci na špici výsledkové listiny, kteří jeli vybaveni naprosto stejnými pneumatikami, činil pouhé 0,5 sekundy.

V rámci pravidla jednotných pneumatik přivezl japonský výrobce do Sepangu dvě směsi hladkých pneumatik – střední a tvrdou. Každý jezdec obdržel v průběhu tří dnů celkem deset sad pneumatik plus jednu přední a dvě zadní pneumatiky navíc pro testovací potřeby Bridgestone.

Ve čtvrtek byly každému jezdci přiděleny dvě střední a dvě tvrdé sady pneumatik. Pro každý další den testu byly k dispozici tři sady pneumatik, kde si každý jezdec vybral svou kombinaci směsí.

Bridgestone během testu využil příležitosti vyzkoušet dvě různé specifikace zvlášť tvrdé směsi zadní pneumatiky, které jsou vyvíjeny pro závody později v sezóně jako například v Sachsenringu a Phillip Islandu. Každému jezdci bylo nabídnuto pro testovací účely po jedné specifikaci, spolu s další tvrdou směsí přední pneumatiky a jejich výkony byly pečlivě sledovány.

Tohru Ubukata – Bridgestone Motorsport
„Pro nás byl test velmi úspěšný, jak se všechny týmy pozitivně vyjádřily k výkonu a životnosti našich pneumatik. Získali jsme také určitá cenná data týkající se našich tvrdých směsí zadní pneumatiky. To nám umožní určit ten nejlepší způsob jejich zdokonalení pro závody později v sezóně. Test nám rovněž nabídnul velké množství informací, které nám umožní zaručit, že pro budoucí závody za takovýchto vysokých teplot, vybereme tu správnou směs pneumatiky.“

Hiroshi Yamada – Bridgestone Motorsport
„Jsme velmi potěšeni z výkonu našich pneumatik v prvním testu sezóny. Samozřejmě máme velmi dobré zkušenosti s mnohými týmy z minulých období, ale jsou tam také nové týmy, s kterými jsme teď začali pracovat a test nám umožnil pokračovat v budování této spolupráce. Rád bych poděkoval všem týmům a jezdcům za jejich spolupráci v prvním testu roku. Za poslední tři dny jsme získali od všech týmů velmi pozitivní zpětnou odezvu a nejlepší časy jsou hodně vyrovnané, což je povzbudivé pro konkurenceschopnost v tomto roce.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


16. července | Johann Zarco dnes slaví 29 let. odkaz
14. července | John McPhee dnes slaví 25 let.
7. července | Za 10 let získal Márquez 10 pole position a 10 vítězství na Sachsenringu. odkaz
7. července | Marc Márquez slaví desáté vítězství na Sachsenringu (včetně výher v nižších třídách). odkaz
7. července | Dnes opět dokázali zvítězit oba bratři Márquezovi a oba nyní vedou šampionát ve své třídě. odkaz