Po šestadvaceti dnech od nehody je Francouz zpátky

Randy De Puniet je po necelém měsíci od nehody v německém Sachsenrigu připraven nastoupit do víkendového desátého podniku sezony v České republice.

Jezdce LCR Hondy ještě ve čtvrtek čeká lékařská kontrola, ale už nyní si je jistý, že závod v Brně pojede. Zlomenina holenní a lýtkové kosti se zahojila velmi rychle a už toto pondělí si vyzkoušel svou fyzičku v privátním testu na jihu Francie.

V sedle Hondy CBR1000 zajel na okruhu v Áles třicet kol, aby zjistil jak je na tom jeho levá noha a s výsledky byl spokojen. „Chtěl jsem se ujistit, že budu pro jízdu v pořádku a ne jezdit jen pomalu, ale rychle. Po testu jsem byl velmi spokojený a také jistý ohledně tohoto víkendu,“ řekl Randy De Puniet.

„V prvních pěti kolech to trošku bolelo, ale to je normální, zvlášť u kotníku při řazení. Ke konci to už bylo mnohem lepší a co je nejdůležitější, nebral jsem žádné léky proti bolesti. Chtěl jsem to tak vyzkoušet. Cítím se dobře a proto si myslím, že budu pro tento víkend připravený.“

„Nedělám si starosti a ohledně zranění nepotřebuji o víkendu přemýšlet, protože pokud to udělám, určitě budu pomalejší,“ řekl De Puniet, který vynechal jen jediný závod v Laguně Seca, kde ho nahradil Američan Roger Lee Hayden.

De Puniet je v této fázi šampionátu osmý, jeho cílem je nejlepší privátní závodník mistrovství, takže k současným devětašedesáti bodům bude muset přidat nějaké další. „Pokusím se získat tolik bodů, jak jen to bude možné. Uvidíme, jak to půjde během tréninků a kvalifikace. Potřebuji postupovat krok za krokem v každém tréninku a nejdůležitější věc je být připravený pro závod a získat ten nejlepší výsledek.“


14:23 | Tony Arbolino musel po svém pádu na prohlídku do zdravotního střediska na okruhu. odkaz
20. září | Opakovaný start musel být odložen, protože začalo zase pršet. odkaz
20. září | Závod Moto2 byl přerušen kvůli dešti. Nový závod se pojede na deset kol. odkaz
20. září | Nagashima zajel nejlepší čas dnešního warm upu a následně drsně upadl. odkaz
20. září | Tatsuki Suzuki má po pádu v kvalifikaci zlomené levé zápěstí, do závodu tedy nenastoupí. odkaz