Třetí tréninky v Austinu zrušeny z důvodu bouřky - průběžně aktualizováno

Třetí tréninky v Austinu zrušeny z důvodu bouřky - průběžně aktualizováno

Dle včerejší předpovědi počasí mělo dnes v Austinu pršet. Předpověď vyšla. Problémem ovšem není déšť, ale především blesky. Program dnešního dne se tedy bude měnit v závislosti na dalším vývoji počasí.

16:10 Aktuálně je v Austinu mokro a navíc se tam blýská, z čehož vyplývá, že se dnešní program bude měnit. Trénink třídy Moto3 měl začít v 16:00 našeho času, ale kvůli počasí nezačal. Zatím ani nebylo oznámeno, kdy začne.

Další informace budou vydány v 9:30 amerického času, což je v 16:30 našeho času.

16:40 Brány okruhu v Austinu jsou z bezpečnostních důvodů stále uzavřené kvůli bouřkám. Otevření bran se předpokládá v 17:30 našeho času. Nelze tedy předpokládat, že by se na dráze něco dělo dříve než po 17:30 našeho času. Navíc jsou na odpoledne předpovídány další bouřky, které by měly být ještě silnější.

Další informace budou vydány v 17:00 našeho času.

17:00 Předpokládá se, že by se mohlo začít jezdit od 18:00 našeho času, ale případné další zpoždění či změny jsou možné, protože se k okruhu blíží bouřka, která by měla dorazit před polednem amerického času (čili před 19:00 našeho času).

17:12 Nový harmonogram již byl vydán. Trénink Moto3 začne v 18:00 našeho času, následuje MotoGP v 18:30 a Moto2 v 19:00. Tréninky budou zkráceny na dvacet minut. Může však ještě dojít k dalším změnám.

17:40 našeho času proběhne kontrola stavu dráhy. Poté se pojedou dvacetiminutové tréninky všech tří tříd. Zatím to vypadá, že kvalifikace se pojedou podle původního harmonogramu. Případné další změny však zatím nejsou vyloučeny.

18:00 už sice měl začít trénink třídy Moto3, ale kvůli bleskům je opět odložen.

18:07 Třetí tréninky všech tří tříd jsou z důvodu počasí zrušeny. Co se týče kvalifikací, se zatím neví. Jako problém se aktuálně nejeví ani tak déšť, ale blesky.

První kvalifikace třídy Moto3 by měla začít v 19:35 našeho času, ale zda skutečně začne v tomto čase, nelze v tuto chvíli s jistotou říct. Vše záleží na počasí. V blízkosti okruhu se stále pohybují silné bouřky.

Vzhledem ke zrušení třetích tréninků postupuje do druhé části kvalifikace třídy MotoGP deset nejrychlejších jezdců včerejšího dne. V případě tříd Moto3 a Moto2 postupuje čtrnáct nejrychleších jezdců včerejšího dne.

18:30 V záběrech televizních kamer z okruhu v Austinu to vypadá, že jsou nad okruhem velmi tmavé mraky, počasí se nelepší, právě naopak. Přidal se totiž i vydatný déšť.

19:35 Počasí v Austinu se zlepšilo. Začíná první kvalifikace třídy Moto3.

Foto: Repsol

Doporučujeme

Články odjinud