Počasí testu v Montmeló nepřálo

V pátek jezdci nižších kubatur mistrovství světa silničních motocyklů ukončili svůj třídenní test v Barceloně, který provázela nepřízeň počasí, časté pády a zranění.

Dopoledne počasí jezdcům nepřálo, protože dráha byla stejně mokrá jako ve středu, ale po obědě se podmínky o něco zlepšily a jezdci mohli vyrazit na trať. Podle dnešních časů je vidět, že si jezdci na své nové stroje postupně zvykají a rovných sedm jich skončilo v jedné sekundě, když zajeli časy pod jednu minutu a padesát sekund.

První tři, Julián Simón z Bancaja Aspar, Japonec Shoya Tomizawa v barvách týmu Technomag-CIP a Yuki Takahashi z francouzského Tech 3 mají na kontě naprosto stejný čas 1´49,3 sekundy, což je skutečně velmi dobrý výkon na to, jaké panovaly podmínky.

Jules Cluzel z Forward Racing a Anthony West v sedle stroje MZ zajeli čas jen o desetinu sekundy pomalejší a obsadili čtvrté a páté místo.

Nejlepším jezdcem testu nejnižší kubatury světového šampionátu byl Pol Espargaró z Bainet Derbi, druhý Nicolás Terol v barvách Asparova týmu Bancaja a třetí týmový kolega Espargara, španělský závodník Efrén Vázquez.

Další test proběhne prvního až třetího března na okruhu ve Valencii, kde by už všichni jezdci Moto2 měli jet s oficiálními 600ccm motory Honda.

14. listopadu | Po sezóně 2017 odejde Livio Suppo od HRC.
14. listopadu | Márquez hovoří o stresu: odkaz
12. listopadu | Dovi je vicemistrem světa: odkaz
12. listopadu | Márquez slaví titul: odkaz
12. listopadu | O titulu v MotoGP je rozhodnuto. Dovi upadl. Márquez je šampionem.