Podle Bautisty se příležitost závodit u továrního týmu neodmítá

Suzuki se v poslední době nedaří, ale za svým rozhodnutím si stojí.
Klepněte pro větší obrázekAlvaro Bautista, který minulý měsíc podepsal dvouletou smlouvu s továrním týmem královské kubatury Rizla Suzuki připustil, že je to z jeho strany riskantní rozhodnutí, když vezmeme do úvahy konkurenceschopnost motocyklů GSV-R v posledních letech.

Zároveň ale Španěl uvedl, že pokud chce sehrát v MotoGP významnější úlohu jako jezdec je spojení s továrním týmem jediným a nejlepším řešením. Z toho důvodu také odmítnul účast v novém projektu jeho současného zaměstnavatele Jorge Martineze, který v příštím roce pojede poprvé s týmem Aspar v MotoGP.

Bautista, který nakonec dal přednost tovární Suzuki GSV-R před satelitní Desmosedici GP10 to komentoval slovy: „Příležitost být v továrním týmu je jedna z těch, která se musí vzít. Rozhodnutí opustit tým Aspar nebylo jednoduché, ale byl to tým s jedním jezdcem a to je pak mnohem náročnější.“

Skutečnost, že jeho týmovým kolegou bude v příštím roce zkušený Ital Loris Capirossi určitě přináší nejednu výhodu. Navíc je Capirossi jezdcem, který je pro Suzuki důležitý z hlediska vývoje motocyklu a mezi oběma jezdci tak nebude v boxech panovat extrémně vysoká rivalita, což Bautistovi umožní se co nejlépe aklimatizovat na nový tým a motocykl.

„Jsem s tovární Suzuki, takže pokud chci něco vyšší, kratší nebo delší můžu je o to požádat. Není to možné pokud nejezdíte pro tovární tým. Je to sice riskantní rozhodnutí, ale takové, o kterém jsem přesvědčený, že je to jediné správné.“

„Vím, že tím Jorge (Martinez) není nadšený, ale jako jezdec doufám, že pochopí proč jsem si vybral tuto cestu,“ řekl závěrem Alvaro Bautista, který si svou premiéru v sedle prototypu Suzuki GSV-R pravděpodobně odbude už po posledním závodu sezony ve Valencii.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz