Podle Brivia bude test v Jerezu důležitou prověrkou

V přípravě na závod v Kataru mají k dispozici jen jeden a půl dne.
Davide Brivio, manažer týmu Valentina Rossiho naznačil, že blížící se test v Jerezu bude pro ně velmi důležitý z hlediska posledních příprav na první závod sezony.

Valentino Rossi se po dvou předchozích testech jeví v dobré formě stejně, jak jeho Yamaha s novým motorem a elektronikou, když figuroval mezi nejlepšími v Malajsii a Kataru.

Přesto Davide Brivio řekl, že v posledním předsezonním testu v Jerezu bude zapotřebí využít veškerý možný čas na dráze k tomu, aby vše dokončili včas a motocykl byl připraven tak, aby od prvního závodu byl plně konkurenceschopný.

„Zatím nejsme připravení na první závod v Kataru, ale máme před sebou další test v Jerezu, abychom toho docílili. V podstatě tam máme k dispozici jeden kompletní den, ten druhý bude jen poloviční,“ uvedl Brivio, kterému je jasné, že vše bude záležet na počasí, protože z třídenního testu v Kataru, využili díky dešti jen dva.

„Příští test je také důležitou prověrkou pro motocykl a elektroniku. Samozřejmě Katar není jedním z našich nejlepších okruhů, ale měli bychom být připraveni.“

Valentinu Rossimu se nepodařilo zvítězit v zahajovacím závodu sezony od roku 2005. Tehdy světový šampionát začal závodem na španělském okruhu v Jerezu, kde Rossi startoval z první pozice na startovním roštu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz