Podle Brivia zatím Pedrosa neřekl své poslední slovo

V letošním šampionátu může Španěl sehrát ještě důležitou roli.
Na první pohled se může zdát, že vedoucí trojice jezdců šampionátu v podobě Valentina Rossiho, Jorge Lorenza a Casey Stonera bude také jediná, která se zúčastní rozhodujícího boje o letošní mistrovský titul. Ovšem toto si zaručeně nemyslí šéf Rossiho týmu Davide Brivio.

Ital se nechal slyšet, že v žádném případě nesmíme zapomínat na Daniho Pedrosu z Repsol Hondy. I když v úvodních kolech šampionátu Španěla pronásledují zranění Brivio je přesvědčen, že Pedrosa ještě sehraje v boji o titul významnou roli.

Danimu Pedrosovi nyní patří v průběžném pořadí pátá pozice, ale pokud už v Assenu nebude mít jeho poslední zranění na Španělovy výkony takový vliv, jak tomu bylo v posledních dvou Grand Prix, může se zcela určitě pokusit zamíchat pořadím.

Davide Brivio pro britský Motorcycle News uvedl: „Jsem si jistý, že Dani bude zpátky na předních příčkách velmi brzy a mohl by sehrát v mistrovství ještě důležitou roli.“

„Dokázal v některých závodech získat solidní počet bodů s bolestivým zraněním, takže Pedrosa má v šampionátu stále možnost bojovat o nejvyšší příčky.“

Brivio rovněž uvedl, že v příštích pár týdnech můžeme očekávat začátek hlavního útoku Casey Stonera. Australan v minulém roce vyhrál závody v Assenu, Sachsenringu, ale také britské kolo v Donington Parku, což jsou tři z příštích čtyř závodů v letošním kalendáři mistrovství světa.

„Jsme si vědomi toho, že se blíží závody na okruzích, kde je Casey velmi silný,“ řekl Brivio. „Vyhovují jeho motocyklu a stylu jízdy a myslím, že tam může přijít jeho chvíle. Je to skoro jako kdybychom se navzájem šest závodů seznamovali a právě teď zahájíme šampionát,“ uvedl závěrem Davide Brivio.
20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.